יום שבת, 06 ביוני 2020, י"ד סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5407068

בריאות ותזונה במה קורא נט

זה הזמן: 10 טיפים לשיקום השיער בחורף!

לילי פסקינו מבעלי פסקינו פתרונות שיער

פורסם בתאריך:


מרבית האנשים אומנם ניצלו את חודשי הקיץ לנוח תחת השמש החמימה בבריכה ובים, אך בזמן שהנפש קיבלה מרגוע, הרי שהשיער הפך עייף ומותש. בשל היעדר הלחות הגבוהה החורף היא אומנם העונה בה שיערנו מסתדר ונראה נהדר, אך עדיין ניכרים עליו היובש והנזקים הרבים שספג. כעת זהו בדיוק הזמן להעניק גם לשיער מנוחה ולעזור לו להשתקם במהרה. הושבנו לשיחה את מומחית השיער לילי פסקינו, מבעלי מרכזי הארכות ופתרונות השיער דורון פסקינו בכדי ללקט טיפים מנצחים ליום שיער טוב בכל יום בתקופת החורף!

 

חוק ראשון –גוזרים קצוות מפוצלים! ככל שהשערה מתארכת וגדלה כך היא הולכת ונשחקת כתוצר ישיר של פעולות החפיפה, הסירוק, ניגוב וייבוש ונראית עייפה, חסרת חיים ונוטה להתפצל. בכדי להעניק לשיערנו מראה רענן יותר, רצוי לגזור תחילה את קצוותיו השחוקים ולשמר את השיער הבריא והחי. מי שתרצה לקחת את העניין צעד אחד קדימה, יכולה גם לנצל את המעבר העונות כדי להקנות לשיערה קו ותספורת חד ולפתוח את עונת החורף ברגל ימין!

 

  1. תנו לשיער לנשום!-לאחר שבחודשי הקיץ החמים אספנו את שיערנו בכל הזדמנות, החורף הוא הזמן לתת לו לגלוש בחופשיות ולנשום. איסוף השיער בצורה מהודקת וצפופה הופך אותו לחלש ושברירי.

 

  1. המעיטו בחפיפות -בניגוד לקיץ בו מזג האוויר החם גורם להזעה ולהפרשות מהקרקפת, בחורף אין צורך בחפיפה יומיומית וגם ניתן לשמר את הפן למשך מספר ימים. החפיפה אומנם עשויה להיראות כפעולה הבריאה לשיער, אך למעשה שוחקת אותו. נסו להמעיט בחפיפות לפעם- עד שלוש פעמים בשבוע. רצוי לבחור בשמפו המורכב מחומרים טבעיים מזינים וללא מלחים. 

 

  1. לכי על פושר-עוד בנושא החפיפה, אף על פי שאין דבר כייפי יותר ממקלחת חמה בסופו של יום, השתדלי לא לחפוף את שיערך במים חמים מידי בכדי לא לפגוע בשכבת ההגנה על השיער, מה שעלול להוביל לאיבוד הלחות הטבעית. אין צורך לסבול עם מים קרים, אך מים פושרים הם בהחלט פתרון מצוין.

 

  1.  בעדינות-בעוד שבקיץ הנחנו לעיתים לשיערנו להתייבש באופן טבעי, עם התקררות מגז האוויר עולה השימוש במיבש השיער בעשרות מונים. נסו להמעיט את השימוש בו למינימום ההכרחי, במיוחד בזמנים בהם מדובר בפינוק ואינכם ממהרים. במידה ובכל זאת נעשה שימוש במייבש, עשו זאת על חום חלש עד בינוני ולאורך זמן בכדי לא לפגוע בשערה ולייבשה.

 

  1. זה הזמן לצבוע- לא רק החפיפה מחזיקה לאורך זמן, אלא גם הצבע אשר נטה לדהייה בימות השמש החמים כשהשמש קפחה מעל ראשינו. אלו הצובעות את השיער יכולות לעשות זאת בתחילת החורף, הצבע יישמר לאורך זמן רב יותר ויקנה מראה מחודש והרגשה טובה.

 

  1. לא להילחץ מנשירה-בעונת החורף נדמה כי נשירת השיער צוברת תאוצה. נשירת שיער עלולה להיות אמיתית ולנבוע מגורמים שונים כדוגמת דיכאון חורף, אשר לעיתים נתפס כבדיחה, אך למעשה מדובר בנשירת שיער בשל מצב נפשי ירוד, דיכאון, חרדה או מועקה נפשית כלשהי שקורית אצל אנשים מסוימים במהלך עונת המעבר. זו בדרך כלל פוסקת וחוזרת למצב תקין כשמצב הרוח משתפר. עם זאת קיימת גם נשירה מדומה, בה אנו חושבות שאנו מאבדות יותר שיער מהרגיל, אך הדבר אינו נכון. כיוון שאנו נוטים לחפוף פחות בחודשי החורף ובשל הימצאותו של חשמל סטטי, שיערות רבות נשארות "תלויות" על  הקרקפת ובעת חפיפה לפתע נראה כאילו ויש כמות גדולה ומבהילה של שיערות על רצפת המקלחת, אך למעשה מדובר בכמות זהה לזו שהייתה קודם ותקינה לחלוטין. באם בכל זאת נשירת השיער נראית מוגברת יתר על המידה, ניתן לחזק את שורשי השערה על ידי מכשיר ה- HAIRMAXשהגיע זה עתה לישראל ופועל על טכנולוגיית לייזר חדשני, העוזרת להמריץ דם וחמצן לשורשי השיער, להזין, לחזק אותו ולטפל בבעיית נשירה ודלילות. (www.HairMax.co.il)

 

  1. הזיני את שיערך- בכדי לשקם את השיער בימי החורף ניתן ורצוי להשתמש במוצרים שונים העשירים בלחות וויטמינים, כגון סרומים, שמנים ואף מסיכות שונות, אשר יעשו עבודה טובה ובריאה יותר לשיער מקונדישינר. העשרתו בלחות תמנע גם את תופעת החשמל הסטטי שמקשה על סידורו. קחו את הזמן ופנקו את שיערכן בטיפול הזנה עמוק לפחות פעם בשבוע. טרם השימוש רצוי לעטוף את השיער במגבת חמה. החום יפתח את תאי השערה ויאפשר לחומרים המזינים לחדור עמוק יותר ולהבריא אותו.

 

  1. שיקום השיער-ישנן מספר דרכים לשקם שיער יבש ופגום באמצעות מגוון תכשירים המוצעים בשוק. כך לדוגמא, שימוש קבוע באמפולות שמן ענבים יעניקו לשיער חזרה את הבוהק, חיים וברק טבעיים ויחזירו אותו לחיים. בנוסף רצוי לעבור לפחות שני טיפולי קראטין בתקופת החורף כולה, הלוא הוא החלבון ממנו בנוי סיב השערה, אשר מחזיר לשיער את הלחות והגמישות הטבעיים שלו ומשקמו. לאחר מכן לשמר את הפעולה באמצעות מסיכת קראטין איכותית. רצוי לעשות טיפול זה אצל מעצב שיער שאנו סומכים עליו ובעל המלצות המשתמש בחומרים איכותיים.

 

  1. שיער מחושמל-עוד בכדי להפחית את תופעת החשמל הסטטי המעיקה, בחרי בציפית כרית מבד סאטן או משי ובמסרק עם זיזים מעץ ולא פלסטיק, אלו יפחיתו את החשמל הסטטי בשיערך, מה שיקל על סידורו.

 

  1. טבעי זה הכי הכי -לא חייבים לרוץ לרשתות הפארם ולקנות מסיכות הזנה יוקרתיות לשיער. תוכלו להכין שלל מסיכות כאלו בעצמכן מחומרים ביתיים שיש בכל בית. מסיכה פשוטה ויעילה במיוחד היא זו המורכבת מיוגורט לבן וחלמון ביצה. ערבבי את שניהם בקפידה, מרחי על השיער ושטפי כעבור חצי שעה.

 

www.doronfascino.co.il

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: