יום שישי, 05 ביוני 2020, י"ג סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5407068

בריאות ותזונה במה קורא נט

מרפאת שנאל כפר יונה מציגה: השתלת שיניים מונחת מחשב

אמצעים טכנולוגיים מהמתקדמים בעולם

פורסם בתאריך:


מאת: רועי חג'בי

אבחון ותכנון באמצעות הדמיה תלת ממדית

 

רבים מכם ודאי שואלים מהי "השתלת שיניים מונחית מחשב" ששומעים על זה היום לא מעט, הדמיית מחשב הינה כלי המשמש בתחומי רפואה רבים לשם ביצוע אבחנות רפואיות וכמו כן פרוצדורות כירורגיות.

עד לפני מספר שנים השיטה היחידה עבור רופאי השניים לאבחון ותכנון מיקום שתלי השיניים החדשים עבור המטופל הייתה באמצעות דוחות צילומי CT המופקים לאחר ביצוע הצילום במכון לצילומי שיניים. לאחר הפקת דוחות אלו היה על הרופא למדוד עם סרגל באופן ידני את האזורים המיועדים לביצוע ההשתלה תוך כדי התחשבות באזור המבוקש, אורכו, רוחבו ובתמיכת העצם הדרושה סביב השתל וזאת בכדי לתכנן ולמקם את השתל המתאים ביותר ובצורה הבטוחה ביותר.

כיום, בעזרת תוכנות מיוחדות להדמיה תלת ממדית ניתן לבצע תכנון מקדים של מיקום השתלים בפה בצורה האופטימאלית ביותר הן מבחינת העצם הנותנת את התמיכה לשתל והן מבחינת מיקום השיניים העתידיות. כך שמטופלים רבים שאובחנו בעבר כי לא מתאימים להשתלת שיניים, מעלים את סיכוייהם להשתלת שיניים, כמו גם לאבחונים מדויקים יותר עבור מטופלים הנתקלים בפעם הראשונה בצורך להשתלות שיניים דנטאליות.

בכדי להפוך את השתלת השיניים מתכנון וירטואלי לטיפול פרקטי, לאחר סיום התכנון אנו מייצרים באמצעות מדפסת תלת ממדית "שבלונה" המאפשרת לרופא לבצע את ההשתלות בדיוק עפ"י התכנון שהיה על גבי המחשב כמו גם מעלה את הבטיחות בביצוע השתלים ומאפשר במקרים רבים ביצוע ניתוח ללא פתיחת חניכיים וללא תפרים, דבר המאפשר בפעמים רבות את הורדת רמת הנפיחות והכאבים המופיעים לאחר ביצוע ההשתלה.

לסיכום, הדמיית מחשב הינה כלי המשמש בתחומי הרפואה המגוונים לשם ביצוע אבחנות רפואיות וכמו גם לפרוצדורות כירורגיות וכיום ניתן ליהנות מהדמיה זו עבור השתלות שיניים מדויקות, בטוחות יותר ובהרבה  מקרים גם ללא תפרים וכאבים. כמו כן שיטה זו  מקנה במקרים רבים אפשרות לתכנן ולייצר שיניים זמניות המחוברות לשתלים  ביום ההשתלה ולהיפטר מהתותבת לאחר מספר שעות.

שנאל - המרכז המתקדם להשתלות שיניים

רחוב שרת 6 קניון כפר יונה 09-8947787

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: