יום רביעי, 21 באוקטובר 2020, ג' חשון ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5407068

בריאות ותזונה במה קורא נט

קורונה?! נזרת?!  כתר?! 

מי את קורונה ואיך מתנהלים איתך?

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

אורית גבאי

אורית גבאי, פסיכותרפיסטית ומטפלת רגשית

אנו נמצאים בתקופה לא קלה ומאתגרת. חלקנו מבוהלים יותר וחלקנו מבוהלים פחות. מציאות חדשה לפנינו!

המדיה מוצפת ושוצפת, עמוסה במידע, הצעות, תיאוריות ורעיונות  להתנהלות מול הקורונה, בבית עם ההורים, הסבתות והסבים, הילדים, וכל זאת לצד התנהלות כלכלית וכספית שונה וקשה. 

אני כותבת מלב ליבי ומשתפת אתכם כיצד  איך אני בוחרת לחיות את חיי בימים אלה.

מוזמנים לקחת את מה שמתאים ועשוי להקל ולעזור לכם.

אני יודעת שהכל בר חלוף ומשתנה. אינני יודעת מה יהיה בחלוף הקורונה, אך אני יודעת שגם בעבר הלא רחוק, לא ידעתי בוודאות מה יהיה בעוד חודש, חודשיים. (נכון שהמציאות היום היא שונה, אך תחשבו על זה. כל אחד מאיתנו חווה בעבר תקופות של אי ודאות ומציאות משתנה).

אני חיה את ה"כאן והעכשיו".כשרעשי הרקע מגיעים, אני מזהה אותם, תוחמת אותם ואומרת לעצמי:אני, משפחתי ומכריי בסדר .הודיה ותודה. 

אני מקשיבה הקשבה פנימית ופועלת על פי מה שנכון לי, מה שנכון למשפחתי, מסבירה לבנותיי את המתרחש ובמקביל מציירת תמונה עם אופק בהיר. 

אני מדברת לעצמי דיבור פנימי של "הכל יהיה בסדר",אני עושה ככל יכולתי במציאות הקיימת, אני בטוחה שאעבור תקופה זו ואף אצמח ממנו, כי כך היה בעבר.

אני נזכרת בכל המצבים והסיטואציות שבהם התמודדתי בעבר וצלחתי אותם. אני לוקחת משם את הכוחות והכלים להתמודדות ומנטרלת רעשים. היו קשובים לעצמכם ולרצון ליבכם וכך תתנהלו.

אני דואגת לחזק את המערכת החיסוניתשלי ושל בני משפחתי וכולנו עושים פעילות גופנית, כל אחד מה שהוא אוהב ולעיתים גם פעילות גופנית משותפת תוך הקפדה על הוראות משרד הבריאות ועל ההנחיה של לא לצאת מהבית. 

אני קמה בבוקר מתלבשת, ולא נשארת בפיג'מה למען עצמי ולמען יקיריי.

מוצאת את הטובבכל דבר, משפחתי לצידי. ארוחות משפחתיות משותפות, זמן פנוי יותר לשיח ולמשחק. זמן אישי שלי- פינה שקטה במהלך שהיא רק שלי. זמן לקריאה ולעשייה של דברים שעושים לי טוב על הלב וגם זמן של שקט פנימי נטול עשייה ו/מחשבה.

אני סומכת על עצמי ועל הגוף שלי, על הכלים והידע שרכשתי במהלך שנות חיי, על הדרך שעשיתי ושתעביר אותי גם את האתגר הנוכחי. 

אני נושמת, כן כולנו נושמים, אך אני מקפידה לנשום נכון. 

 

מאחלת לכם תקופה רגועה ושקטה והרבה בריאות,

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: