יום שבת, 06 ביוני 2020, י"ד סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5407068

אנשים וסיפורים במה קורא נט

זוהרי טוהר לוי מכפר יונה

הכירו את השונה: דברים טובים גם באריזות קטנות. והשאיפות שלה צנועות: שיהיו מודעים לתסמונת שלה. מבקשת להודות וללחוץ את ידו של ראש העיר אפי דרעי לפני הניתוח הקרוב

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

איריס קורן

קאורית: יחסי ציבור, הדרכות, שיווק והפקה עסקית https://www.facebook.com/kaurit/

iris@kaurit.co.il

מאת: רון שלום ואיריס קורן

 

זוהרי טוהר לוי: דברים טובים גם באריזות קטנות

 

יום יום חולפת ברחובות כפר יונה קלנועית, הנהוגה בידי אם ובתה, ז'וזיאן וזוהרי טוהר לוי. מחייכות, שרות שירים, מברכות את העוברים ושבים ומנופפות לשלום. בכל פורים מתחפשות ומשמחות את כל רואם. ז'וזיאן האם, זוהרי טוהר הבת.

זוהרי טוהר כבר בת 19. כשנולדה נתגלתה במערכת העצבים בגופה תסמונת הנקראת: "קליפת פילר הסינדרום". זו פגיעה במערכת העצבית. בלי אתראה ובכל רגע נתון לפתע עצב מסוים יכול 'מחליט' לא לתפקד. בגיל צעיר עברה ניתוחים בעמוד השדרה, הצמיחה נעצרה, ממדי הגוף קטנים. זוהרי מתקשה בהליכה למרחקים, יש לה מגבלת שמיעה ועוד קשיים.

לזוהרי יש לב ענק ואופי חזק. כמו לכל משפחת לוי שהנתינה והחום והחשיבה על הזולת הם נר לרגליהם. למרות המגבלות והקשיים, למרות היעדרויות מהלימודים בשל ניתוחים, זוהרי סיימה 12 שנות לימוד ויש לה תעודת בגרות מלאה.

לאחר שקיבלה פטור משרות צבאי נלחמה כלביאה והצליחה לזכות ולבצע שירות לאומי כדי לתת למדינה ולתרום ככל יכולתה. במסגרת השרות הלאומי משובצת זוהרי כסייעת לילדים בבית הספר בר אילן.

"בקרוב אני נאלצת לעבור ניתוח נוסף. שאיפתי שכל אחד יכיר ויבין את השונה ושתתהיה יותר מודעות לתסמונת שלי, תסמונת שמקשה על מערכת העצבים בגוף מה שדורש ממני לעבור עוד ועוד ניתוחים. בחרתי בחיים להסתכל על חצי כוס המלאה, מאמינה בבורא עולם והכל לטובה. מאוד חשוב לי לפני הניתוח. כהערכה וכתודה, ללחוץ את ידו של ראש עירית כפר יונה אפי דרעי כאשר אני לובשת את המדים של השירות הלאומי שהכנתי לי, מכיוון שאפי דרעי האמין בי מיום שנולדתי ומסייע לי בכל דבר ודבר".

זוהרי מקרינה אור ושמחה לכל הסובבים אותה ומלמדת אותנו לחשוב טוב ולראות את הטוב. כשביקרנו השבוע בבית משפחת לוי ופגשנו את זוהרי בפינה הנפלאה והמיוחדת שלה ראינו כמה עוצמה וכמה כח יש בה ובמשפחתה. בהצלחה!

דברים גדולים מגיעים גם באריזות קטנות.

צילום: רון שלום (R) כל הזכויות שמורות

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
3
אלופה!!!
רלי רשל | 02:40   22.05.18
2
כשמך כן את זוהרת וטהורה
אילנה | 09:27   18.05.18
1
זוהרי כולה טוהר
אביבה טוברי | 14:59   17.05.18