יום רביעי, 08 ביולי 2020, ט"ז תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5407068

אנשים וסיפורים במה קורא נט

מפגשים מהסוג הזוגי

עדינה ואלון חיים את החלום

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מיכל ניב נהוראי

אני מכירה ואוהבת את עדינה ואלון כבר חמש שנים בערך. נפגשנו במרחבים של סדנאות לאהבה ואינטימיות בהם אני לוקחת חלק.

הם העבירו יחד סדנה משותפת מרתקת על זוגיות בזרימה- כיצד ניתן לאתר חולשות וחוזקות, למנוע משברים ולהעצים את החוזקות. 

מאז שעברו לכפר יונה הקשר התהדק. להסתכל על עדינה ואלון ולהגיד "כזה אני רוצה ". 

אם זה אפשרי להם , זה אפשרי לכולנו לאהוב ככה ולחיות בחיבור מיוחד ומשמעותי ולהגשים חלומות יחד. כדי להבין איך עדינה ואלון חיים את החלום יש לחזור אחורה ולנקודה בא הכל התחיל.

עדינה ואלון נפגשו באתר הכריות, לכאורה פשוט . אבל זה קרה כמו בסיפורים הטובים, ברגע האחרון שלושה ימים לפני שנסגר לאלון המנוי. 

"ראיתי את התמונה שלה והחסרתי פעימה ממש רגע לפני שאני נוטש את האתר". הם נפגשו לפגישת צהרים. "התאהבתי בקרוקס שלו" עדינה מספרת . עדינה שבאה בחליפה מחויטת כמנהלת בכירה בחברת טבע, פגשה את אלון והקרוקס. הוא בא פשוט כמי שלא משקיע בלעשות רושם מיד היה ברור שלכל אחד יש משהו שהשני צריך .

כבר בפגישה השנייה, הם אכלו "סלט חלומי" מאותה צלחת ואז עדינה העלתה את השאלה "ומה עכשיו?" ואלון בשליפה עונה "בשבוע הבא ברבנות", לא שהתכוונו להתחתן וילדים כבר מחוץ לסיפור, אבל היה ברור שהחיבור הזה הולך להוליד משהו גדול. 

מהר מאוד גילו שבילדותם גרו במרחק כמה רחובות אחד מהשני. שניהם ילידי באר שבע. אחד הטיולים שעשו היה טיול מורשת לאותם מקומות המוכרים לשניהם  מהילדות. לפעמים יש להם הרגשה שהקשר הזה הוא מגלגול קודם. עדינה הייתה צריכה לעבור נישואין של 27 שנים, אלון עבר שתי מערכות יחסים ארוכות. היה נשוי פעמיים. פעם 14 שנה ופעם 7 שנים. עדינה שנפשה מבקשת להתקלף מהחליפה ואלון שביקש להכניס קצת סדר לתוך נפשו השובבה. הנה זה קרה .. וה-ביחד הזה מניב פרות שבקרוב גם זוגות אחרים יוכלו לטעום ולהתעשר.

מה מוליד חיבור נשמתי שכזה ? 

עדינה ואלון מתארים את החיבור בניהם כמו מנוע חשמלי, אחד זורק רעיון והשני מתחיל להניע אותו. כשטיילו יחד בכריתים החליטו שהם הופכים את הטיול הזה למסע זוגי משמעותי, לא רק אתרים, אוכל וקניות, אלא כל אחד לוקח על עצמו משימה אישית שמהווה שינוי מהותי בחייו. השיח והלמידה המשותפת שהפיקו מהמשימה, הביאו אותם להכרה שהם רוצים לערוך טיולים כאלו עבור זוגות אחרים וכבר המנוע התחיל לעבוד בכיוון. ברור היה להם שהם רוצים ליצור מרחב תומך לזוגות כדי לעבור חוויות בצורה דומה,  להעמיק חוויות של עוצמה ולחזק את החיבור הזוגי, ואין מקום יותר מתאים מטוסקנה – מחוז האהבה והרומנטיקה.

"יצרנו קשר עם חברת הנסיעות איסתא ונסענו לחוות בעצמנו את המקום המופלא הזה" ."חיפשנו מקום" אלון מספר. הם הגיעו לטירה קסומה בעלת כעשרים חדרים. הכוונה שכל זוג יכול לקבל חדר ויש אולמות שניתן לקיים בהם מפגשים וסדנאות. "תיכננו לפרטי פרטים את מסע הזוגות הזה-שילוב בין העצמה זוגית וחוויה כיפית" מסכמת עדינה.

חשוב לי להזכיר ברגע הזה , שלאלון יש המון ניסיון בעבודה עם קבוצות ,הוא מארגן ימי גיבוש כייף וחוויה לעובדים.. הוא מורה למודעות עצמית והעצמה וזכה בפרס על תוכנית להפחתת אלימות בבתי ספר. הוא מארגן סדנאות צחוק ופרגון ועובד עם ארגונים גדולים בכל רחבי הארץ . 
סיפור חייו מרתק ומרגש ומעורר השראה הוא גם מקיים הרצאות על סיפור חייו מלאי התהפוכות בשם: "הנזיר שמכר את המצלמה שלו" ...אני סקרנית להבין במה המדובר. נרחיב על כך בכתבה אחרת או כפי שאלון אומר "פשוט תבואי לשמוע את ההרצאה".

עדינה עסקה מזה – 30 שנה בהטמעת שינויים בארגונים והקמת קהילות לניהול ידע והעצמה . עדינה הייתה חלוצה בהכנסת תהליך ניהול סיכונים הזדמנויות ומשברים בחברת "טבע" הענקית והפכה למנהלת הסיכונים הגלובלית של החברה עם עשרות אלפי עובדים. 
עדינה הינה מאמנת לזוגיות באמצעות "החוויה הדיאלוגית" שלמדה באוניברסיטת בר אילן.
היא משלבת את הידע שצברה במהלך כל השנים בתחום העסקי ומביאה אותו אל הזוגיות.החיבור הזה ביניהם הוא מטורף אני חושבת ואומרת שמבחינתם השמיים הם לא הגבול ושניהם מאשרים את זה בצחוק גדול..

המשך המסע המשותף שלהם הביא אותם למסקנה שצריך להקים קהילה .

קהילה של זוגות תומכים וצומחים יחד ויוצאים לטיולים ומסעות להעצמת הזוגיות.

איפה עושים את זה? 

עוברים לגור יחד ! 
מפה התחיל מסע מרתק של חיפוש אחר הבית המושלם שיתאים באופיו להגשמת החלום.

פתח תיקווה ופרדס חנה נפגשו בכפר יונה .

אז עכשיו יש בית ויש סלון.

ואלון שהוא גם צלם מזה 50 שנה יצר פלטפורמה מדהימה של צילום זוגי 

חוויה לזוגות להנציח את אהבתם בצילום. כבר כמה וכמה זוגות חוו את הפרויקט הזה 

והתמונות המשותפות שלהן מקשטות להם את הסלון . 
רעיון הצילום הזוגי הדליק אותי ורגע לפני שצללנו להבין לעומק את המפגשים מהסוג הזוגי - הקהילה הזוגית שהם מקימים ,שאלתי את אלון ועדינה :"למה הזוגות צרכים את הצילום הזוגי ומה יצא להם מזה " עדינה קפצה בהתרגשות ואמרה : "זה לא סתם צילום כמו שמצלמים סלפי בסמרטפון....זה ממש חוויה של גיבוש זוגי מדהימה.....המאפשרת לזוגות לעבור תהליך אשר מקרב ומחבר אותם....הרגע שבו הם רואים את האהבה שלהם נשקפת מבעד לצילום היא מרגשת ונוגעת ונשארת לעד ...גם ברגעים ששוכחים את האהבה הצילום מזכיר להם אותה. "בלי לחוות אי אפשר ממש להבין את זה" המשיך אלון. "חייבים לחוות בכדי להבין את המשמעות העמוקה של התהליך." 
 

אז מה החלום על הקהילה הזוגית אומר בעצם? 

הזוגיות של העולם המודרני שונה מאוד מהזוגיות של פעם ואין מערך תומך. אין איפה לשים את השאלות הכאבים וההתלבטויות. 

הקהילה מהווה מרחב של זוגות שתומכים זה בזה ומנהלים את הידע. מרחב זוגי חי שכזה יכול לעשות את החיים הזוגיים הרבה יותר קלים משמעותיים לחברי הקהילה ומחוצה לה, ואולי, מי יודע, אולי אפילו להביא להורדת מספר המתגרשים. החלום כבר מתממש  "קיימנו מפגש מרגש אחד וכמה זוגות כבר הצטרפו לקהילת הזוגות" בקרוב נקיים מפגש נוסף ממש אחרי החגים , ואנחנ יודעים שתיווצר הקהילה " – עדינה ואלון מספרים.

הרעיון שלנסוע ביחד קהילת זוגות לטיול מסע להעצמת הזוגיות בארץ האהבה והרומנטיקה טוסקנה כבר גרם לזוגות להתלהב ולהתרגש.

"וכאשר קהילה אחת תצליח זה יהיה אור לפתוח קהילות כאלו במקומות נוספים בארץ ואולי בעולם-

להיתמך ,לתת תמיכה ולחוות ביחד תהליכים שיש בהם עוצמה ויצירה."

אני כמי שעוסקת ביחסים וזוגיות מסתכלת על הזוג הזה ומתפעמת 

כמה יפים הם האוהבים וכמה מעוררי השראה. 

הסתקרנתם ? מוזמנים ליצור קשר גם לחוויית צילום זוגי וגם למפגשים בסלון של עדינה ואלון 
 

דף על הטיול לטוסקנה ארץ האהבה והרומנטיקה : https://www.facebook.com/%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C-%D7%96%D7%95%D7%92%D7%99-%D7%91%D7%98%D7%95%D7%A1%D7%A7%D7%A0%D7%94-%D7%90%D7%A8%D7%A5-%D7%94%D7%90%D7%94%D7%91%D7%94-%D7%95%D7%94%D7%A8%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%A7%D7%94-0544-640468-1519349765032129/

הצילום הזוגי : https://www.facebook.com/adinalon2for2/
 

עדינה - 0548885551


ראינה וכתבה : מיכל ניב נהוראי

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: