יום שישי, 06 בדצמבר 2019, ח' כסלו ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5407068

תרבות ופנאי במה קורא נט

תרבות ופנאי

חדשות כפר יונה והשרון: מה עושים בשבועות

עוד מעט שבת. השבת השביעית לאחר הפסח. בשבת ימלאו 49 ימים לעומר. שבע שבתות תמימות. בצאת שבת מיד יתחבר חג השבועות. חג שבועות שמח

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רון שלום

רכז המערכת במגזין מה קורא בכפר, מה קורא נט צלם עורך ומפיק

מאת: רון שלום

מיד בצאת שבת - חג השבועות

שבועות הוא חג מתן תורה. חג הקציר. כולם לובשים וכולן לובשות לבן. לאחר שעם ישראל ימא ממצרים הגיע להר סיני וקיבלו את התורה. ו' בסיוון. 50 יום לאחר הפסח. שבע שבתות תמימות. שני בתי מקדש ועלייה לרגל עם ביכורים וקורבנות בחג השבועות. בימי קדם היו בתולות ישראל יוצאות לכרמים בלבוש לבן ושם היו עיקר השידוכים.

למה לבוש בצבע לבן דווקא? כדי להדגיש שכולן שוות ועיקר הבחירה היא בפנימיות ולא בחיצוניות. לבן מסמל טוהר ונקיות. נוהגים לאכול מאכלי חלב. חלב הוא לבן ומסמל נתינה כמו שהגדול נותן לקטן. חסד. חינם ללא אינטרס. אם דואגת לילדיה תמיד.

בבתי הכנסת קוראים בתורה. ברכת הכהנים שהייתה עם קדושה מיוחדת בבית המקדש, נותרה חשובה בעם ישראל גם בימינו. ביום יום. בחג השבועות קוראים את מגילת רות. סיפור מופלא עם המון מוסר השכל והבנת שורשיות עם ישראל. והתקופה היא בדיוק כמו עכשיו: תקופת קציר חיטים.

בבתי הכנסת ברחבי הארץ עושים 'תיקון שבועות'. בליל שבועות לא ישנים בלילה ולומדים תורה בבתי הכנסת. זהו תיקון לכך שעם ישראל היה תשוש במדבר והיה צריך להעירו כדי לקבל את התורה. 

בבתי הכנסת רבים בכפר יונה יתקיים 'תיקון שבועות' ודרשות רבנים. התיקון כאמור נמשך כל הלילה ועד הבוקר.

מצ"ב טבלת תפילות דרשות ופעילויות של בתי הכנסת בכפר יונה:

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: