יום שבת, 23 בינואר 2021, י' שבט ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5407068

עיצוב תרבות ופנאי במה קורא נט

עיצוב תרבות ופנאי

עיצוב-תרבות-פנאי: מרי בצון מגישה - עיצוב מונגש כדרך חיים

מה המשותף בין כדורסלן בגובה 195 ס"מ לבין אדם הנעזר בכיסא גלגלים? לשניהם דרושה הנגשה. מרי בצון עם מדור חדש ומעניין

פורסם בתאריך:


מדור עיצוב-תרבות-פנאי

מאת: מרי בצון

עיצוב מונגש כדרך חיים

מה המשותף בין כדורסלן בגובה 195 ס"מ לבין אדם הנעזר בכיסא גלגלים? לשניהם דרושה הנגשה

מרי בצון - מעצבת פנים בגישה שתומכת בראיה לטווח הארוך מבלי לוותר המראה היוקרתי, העדכני ותוך התחשבות בצרכים נוכחיים כמו גם עתידיים.

 

עיצוב פנים מותאם לכל סוגי המגורים וצריך לתת מענה נכון עכשיו ובראיה עתידית כדי שבמקרה הצורך לא ידרשו שינויים מהותיים ויקרים.

לרוב כשהמילה הנגשה נאמרת – עולה לנו בדמיון תמונה של מוגבלות, כסא גלגלים או חולי – זו טעות הרווחת בציבור.

במילון פירוש המילה: שיפור הגישה. יצירת גישה קלה יותר למרום או מידע עבור הנצרכים לכך.

בחיי היומיום שלנו הנגישות באה לידי ביטוי כמעט בכל תחום.

אני חוזרת לדוגמא בתחילת הדברים – עבור אדם הנעזר בכסא גלגלים חשוב מאוד להקפיד שיהיו מעברים רחבים אשר יאפשרו לו ניידות טובה ונוחה. הדלתות תהיינה רחבות מהרגיל כדי לאפשר סיבוב נוח ועצמאי בכניסה לחדר. לשחקן הכדורסל לעומתו חשוב שהדלת תהיה גבוהה מהסטנדרט.     שניהם זקוקים להגשה לטובת איכות החיים הבסיסית שלהם.

שביל גישה לבית, בכניסה לבנין או מגורים או בכניסה לבית פרטי, צריך להיות בשיפוע שיהיה נוח וקל להליכה להולכי רגל, וגם לילד הקטן הרוכב על הבימבה, לאמא הנכנסת עם עגלת תינוק ועל אחת כמה וכמה למי שעזר בהליכון או כסא גלגלים. אותה הנגשה בדיוק המתבקשת עבור כל אחד.

שיפוץ הבית הוא פעולה יקרה מאוד, כמובן תלוי בהיקף שבוחרים, ובחלק מהמקרים אפילו נדרש להתפנות מהבית לצרכי ביצוע העבודות. זה תהליך שאורך זמן: תכנון, הכנת תכניות, בחירת מוצרי גמר, בחירת בעלי מקצוע, רכישת אבזרים ועוד כהנא וכהנא ... ועדיין לא דיברנו על הבלתי צפוי – אשר אין שיפוץ שלא מלווה בהפתעה כזו או אחרת.                                                                                מכיוון שכך חשוב מאוד לתכנן בצורה קפדנית מאוד, לרדת לפרטי פרטים, עד כמה שניתן לחשוב על כל פרט, ולהתייחס לשיפוץ כאל שיפוץ לטווח הארוך והרחוק ככל שניתן. במקרה שתידרש התאמה ניתן יהיה לבצעה בקלות יחסית, במהירות ובעלות קטנה.                                                                

כשיוצאים לתהליך כזה רצוי מאוד לא לבצעו תוך לחץ של זמן אלא ממקום רגוע כשלוקחים בחשבון את פרק הזמן הנדרש ולא פחות מכך. לשכור מלווה מקצועית אשר מכירה את שלבי הביצוע והתהליך כולו ותוביל אתכם לחוויה מהנה.

במדורים הקרובים, אתמקד בכל פעם באזור אחר בבית. מה הדברים החשובים, במה להתמקד, ואיך לעשות זאת נכון כמובן לצד טיפים ורעיונות.

צפו בגלריית התמונות:

תמיד תוכלו לפנות אלי בשאלות בטלפון 0547-4970351

מרי – עיצוב פנים מונגש כדרך חיים

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
2
נראה מאוד יפה
אסף ארז | 10:54   30.12.20
1
תודה על טיפים נפלאים
עופר | 09:41   29.12.20