יום רביעי, 29 ביוני 2022, ל' סיון ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 050-5407068

עיצוב תרבות ופנאי במה קורא נט

עיצוב תרבות ופנאי

עיצוב-תרבות-פנאי: מרי בצון מגישה - עיצוב מונגש כדרך חיים

טור מאי-יוני עיצוב חדר הרחצה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מרי בצון

מעצבת פנים

מדור עיצוב-תרבות-פנאי

מאת: מרי בצון

עיצוב חדר הרחצה

חדר הרחצה

חדר הרחצה - חדר קטן יחסית, שמבלים בו זמן קצר אבל – חדר חשוב מאוד אשר עלול להיות חלל מסוכן ולכן מאוד חשוב לתכנון את החדר הזה עם מירב תשומת הלב ובחשיבה על כל פרט ופרט. כאשר משפצים חדר רחצה קיים סדר עבודה שחשוב לוודא שכל שלב מתבצע בצורה נכונה ואיכותית.

פרט חשוב נוסף שראוי להתחשב בו לפני קבלת החלטות הוא – מי משתמש בחדר הרחצה. במידה והתכנון עבור משתמשים בגיל השלישי קיימים פרטים נוספים אותם צריך לקחת בחשבון מראש.

במידה ומתבצעת בנית קירות בחדר הרחצה – דרשו בניה בבלוקים. בשום אופן לא בניה בגבס (גם לא גבס כחול או ירוק). לאחר התקנת צנרת האינסטלציה בקירות (אינטרפוצים – ברזים, ניאגרה סמויה) יש לוודא ביצוע איטום על רצפת חדר הרחצה בשלוש שכבות כולל עליה על הקירות של כ- 30 ס"מ, עליה זו נקראת בשפת המקצוע "רולקה". כשאני מלווה שיפוץ אני דורשת מהקבלן לבצע איטום גם על הקירות במקום בו עומד המקלחון... ליתר בטחון, על מנת לוודא שלא תעבור לחות אל צידו השני של הקיר.

בראש ובראשונה חשוב מאוד לבחור אריחי ריצוף בעלי התנגדות להחלקה, בבואכם לבחור ריצוף לחדר רחצה בקשו בחנות 10-R או 9-R לפחות . אריחים מבריקים אינם מתאימים כלל לריצוף בחדר רחצה. אני תמיד אעדיף לבחור עם הלקוחות שלי אריחים גדולים 60/60 או 60/120  מצב כזה יבטיח אחידות מריבית וכמה שפחות רובה בין האריחים.              בחירת גוון אריחי החיפוי – ענין של טעם ותקציב. מכיוון שחדרים אלה לרוב קטנים רצוי לבחור בגוון בהיר אבל מומלץ לשלב אריח בעל גוון מנוגד, רצוי באזור המקלחון או האסלה כדי ליצור גיוון וענין.

נהוג לבחור ברז (אינטרפוץ) המעביר מים לראש טוש וע"י שימוש בכפתור בורר העברת המים למזלף (נקרא 4דרך) אני מעדיפה להשתמש במקלחון בשני ברזים קטנים ואסטטיים כאשר אחד מזין מים לראש הטוש והשני למזלף (נקרא 3דרך).  המראה הרבה יותר עדין וכך נמנע כפתור הבורר אשר לרוב לאחר זמן מה נתקע כתוצאה מהצטברות אבנית.

כאשר מדובר באנשים בעלי מוגבלות כזו או אחרת חשוב להתקין מאחזים מותאמים על מנת לשמור על בטיחותם. יחד עם זאת חשוב לזכור שהשימוש בחדר הרחצה לרוב משותף לפחות עם אדם נוסף ולא נרצה שיתקבל חדר רחצה בעל מראה סיעודי, ולכן אני ממליצה מאוד להשתמש במאחזים מעוצבים ויפים.

שימוש באסלה תלויה וניאגרה סמויה. לא פעם אני שומעת שבעלי מקצוע אינם ממליצים להשתמש באסלה תלויה מכיוון שיש לה תקלות או שהיא לא מחזיקה משקל רב. אלה אמירות לא מקצועיות. אלה אסלות מצוינות ללא תקלות כלל – אם מתקינים אותם כראוי (מה שנכון לגבי כל דבר), בעלות טכנולוגית שטיפה חדשנית, בעלות תעלת מים פתוחה למניעת הצטברות חיידקים. מנגנון הניאגרה מצוי מאחורי לחצני ההפעלה וניתן לגשת אליהם בקלות יתרה. אסלה כזו יכולה לשאת משקל של למעלה מ 200 ק"ג. אסלה מומלצת מאוד !!!!

בכל שאלה והתייעצות אשמח לעמוד לרשותכם: תמיד תוכלו לפנות אלי בשאלות בטלפון 0547-4970351.

מרי – עיצוב פנים מונגש כדרך חיים

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: