יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5407068

הפרקליטים במה קורא נט

כתבות בנושאים משפטיים

הפכים נמשכים

מכירים את המשפט: "הפכים נמשכים"? או " אנחנו הפכים שמשלימים זה את זה"? תפיסות עולם שמתנגשות ומה שביניהם. כשזה מצליח. ובעיקר כשלא

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ליהי איינס

עו"ד ומגשרת כתובת: עצמאות 15 כפר יונה כביש 57 ממזרח למערב, ליד תחנת הדלק סונול

lihiadv@gmail.com

http://www.lihiadv.co.il/

מאת: ליהי איינס

"הפכים נמשכים"- לא מה שחשבתם

מכירים את המשפט: "הפכים נמשכים"? או " אנחנו הפכים שמשלימים זה את זה"?  זה משפט נחמד שמלווה לעיתים במבט נוגה וברקע כינורות...ברור שמכירים!
אלו הזוג המוזר, שהיא קרניבורית והוא טיבעוני. היא חילונית גמורה והוא שומר שבת וכשרות באדיקות. הוא הרפתקן שישן באוהל והיא מקסימום מטפסת לקומה השנייה של הקניון במדרגות הנעות..
כשזה מצליח, אלו הזוגות הכי מעניינים ומצחיקים שיש. הם בעלי הומור עצמי, הם רבגוניים, מכילים, מצמיחים ובדרך כלל גם מגדלים ילדים שמגלים סובלנות במרחב שלהם, לשונה.
אך כשהם נפרדים ונאלצים להמשיך לגדל את הילדים שלהם במשותף- זה כבר סיפור אחר.
בסיפור הזה אין שום כינורות.

לפעמים זה קורה שאותו סט של תכונות שמשכו את האדם לבן הזוג השונה, יהווה את הסיבה המדויקת לרצונו להיפרד ממנו. הבעיה היא שגם אם הצלחתם להיפרד מכל אותם דברים שלא סבלתם באורח חיו של בן הזוג שלכם, לא תוכלו להפטר מהם כשהילדים שלכם מדלגים מדי יום או יומיים מביתכם לביתו וחוזר חלילה.

במציאות המשפטית שלנו, בה כרוכים ושזורים זה בזה, סוגיית הסדרי השהות של הילדים בסוגיית המזונות, ישנם הורים רבים שמכוונים את יהבם להסדרי שהות שוויוניים ככל האפשר.
זה יוצר המון בעיות. בעיקר כשהמשמורת הפיזית מתנגשת עם המשמורת הרוחנית של הקטינים.
בגץ עסק בכך באופן יסודי בשלהי שנות התשעים בעיקר כשעסק במרוץ הסמכויות בין בית הדין הרבני לבית המשפט וחידש לנו את החידוש שבהפרדה בין הרעיון של משמורת פיזית העוסקת בהסדרי השהות הפיזיים: שלומו בטחונו וצרכיו הפיזיים של הקטין. לבין משמורת רוחנית העוסקת בעולמו הרוחני והרגשי של הקטין.

לא אחת אני נתקלת בהורה שמספר לי בתסכול גדול, כי הוא שוקד על חינוך לאכילה של מזונות בריאים ואינו מאפשר לילדים לצפות שעות ממושכות במסכים. בעוד ההורה השני, ממנו נפרד- מאכיל את הילדים אך ורק בג'אנק פוד ומאפשר צפייה בלתי מרוסנת במסכים.
מעבר לעובדה שבתחרות הפופולריות של ההורים, המוכרת בכאב להורים מתגרשים, בה ניצח בנוק אאוט, ההורה שני את ההורה הראשון, הרי שזו חוויה מטלטלת גם עבור הילדים.
הבעיה מתחדדת כאשר מדובר בתפיסות עולם מתנגשות. כאשר הילדים עוברים מדי יום מבית לבית ובבית אחד שומרים כשרות ובבית השני מגישים לילדים מאכלי ים. מבולבלים? גם הילדים שלכם!

חשוב לדעת שניתן בהחלט לפנות לבית המשפט ולבקש את הכרעתו בנושא.
יש לקחת בחשבון כי בדר"כ בית המשפט נוקט בתפיסה מאוד פייסנית ומכילה כלפי אורח חיו ההפוך של בן הזוג, בעיקר כאשר אין חשש לשלומם ובריאותם של הקטינים ואם נודה באמת, בן הזוג לא השתנה, פרט לעובדה שנפרדתם. על מנת להימנע מהצורך ליתן לערכאה משפטית את הסמכות להכריע בשאלה מה יאכלו ילדיכם ובאיזה רוח יחונכו מעתה והלאה, אני ממליצה לבני זוג העומדים בפני פרידה ולזוגות "הפוכים" במיוחד, לנסות הליך של גישור פרטי.

ועוד קטנה לפני סיום כי חום יולי אוגוסט כבד מאוד השנה :
שנים ארוכות של ליטיגציה לימדו אותי שעו"ד והלקוח לו הם כמו צוות של רצים במרוץ שליחים – הסוד טמון בתיאום.
השבוע פגשתי איש מבריק ומצחיק שביקש ממני לייצגו. הסביר כי הוא מבקש שאפנה לבית המשפט בתביעה לביטול של הסכם הגירושין עליו חתם לפני שנים מול מי שהייתה רעייתו. המזונות גבוהים מאוד ומכבידים.שוחחנו קצת על ההליך ועל השופט שאישר את ההסכם.
הסברתי לו שמאוד חשוב לי שיתוף הפעולה ביננו, חשוב לי שישם לב למה שאני מתכוונת לטעון בבית המשפט ועל מה לשים דגש בתשובותיו היה ויישאל. צריך לזכור מי השופט שעומד מנגד. אז חייך מר קונדסון ואמר : " אל תדאגי. באנו להנות מהענבים - לא לריב עם השומר".. חייכתי. כל אחד וההקשרים האסוציאטיביים שלו.
למרות שפגרת בית המשפט כבר פרסה עלינו את חסותה, אני כאן עבורכם בכל עת.
לכל מי שהתקשר השבוע ושאל אותי על ייפוי כוח מתמשך- ניתן ליצור קשר עם משרדי לתאום פגישה בנושא. הכי טוב פגישות בנחת בפגרה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: