יום ראשון, 24 בינואר 2021, י"א שבט ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5407068

הפרקליטים במה קורא נט

כתבות בנושאים משפטיים

הפרקליטים: אם צריך - מכסחים בכל הכח

עו"ד ליהי איינס עם טור שנותר במגירה בשיא ההקפאה בצל הקורונה. טור מפתיע שמזכיר לכולנו שלכל שבת יש מוצאי שבת

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ליהי איינס

נוטריון - עו"ד ומגשרת כתובת: עצמאות 15 כפר יונה כביש 57 ממזרח למערב, ליד תחנת הדלק סונול

lihiadv@gmail.com

http://www.lihiadv.co.il/

מאת: עו"ד ליהי איינס

גם בזמן קורונה: אם צריך אז 'מכסחים' בכל הכח

עו"ד ליהי איינס עם טור שנותר אצלנו במגירה בשל 'הקפאת הקורונה' - טור חם במיוחד

לקוחה שלי התקשרה השבוע ואמרה לי שווירוס הקורונה הזכיר לה, שתמיד יכול להיות יותר גרוע. 
לא די שהיא באמצע הליך גירושין ושילדיה סובלים גם ככה. עכשיו, היא נאלצת להסתגר כל היום בבית, עם מי שהיא מתגרשת ממנו. הוא גם פוטר מהעבודה ולכן הצהיר בפניה שלא יהיה לו כסף לשלם מזונות. זה בהחלט לא נעים. מה עושים?
בתי המשפט לא פותחים עבורנו תיקים חדשים ומוכנים לתת לנו שירות רק במקרי סעד דחופים. מדובר ברשימה קצרצרה. למשל:  עיקולים, מזונות דחופים, בעיות אלימות, הסדרי שהות שיוצרים מצוקה. מודה שבהתחלה זה הטריד אותי מאוד. ואז נשמתי עמוק והתחלתי לחשוב. איך אפשר, במצב שנכפה על הלקוחות שלי, למצוא פתרונות. בוודאי שאפשר למצוא. בדיני משפחה, אין דבר כזה - אין דבר כזה..
וכך התחלנו, הלקוחות ואני, לחשוב על איך מוצאים פשרה. בימים רגילים, יש לנו תמיד ברירה ולכן היד לפעמים קלה על ההדק. לא מוצאים פתרון - קדימה רצים לבית משפט.. לפתע זה לא היה המוצא הזמין. פתאום לשני עורכי הדין של הצדדים, יש אינטרס משותף: הלקוחות שלנו תקועים כרגע ולאף אחד אין גננת שופטת. אז קדימה בוא ננסה למצוא פתרון. נתגמש, נתפשר..
בעזרת יצירתיות רבה, קצת תחכום והמון ניסיון, חילקנו זמני שימוש באזורי הבית הציבוריים. חילקנו מטלות וקיבלנו הבטחות לשמירה על ניקיון באזורים המשותפים.
הפרדנו חדרים וייסדנו זמן קבוע ונפרד של כל אחד מההורים עם הילדים המשותפים. זה מאפשר לכל אחד מההורים קצת מנוחה עם עצמו. להורים שמתגוררים בנפרד ונמצאים בבידוד, הסדרנו מפגשי וידאו עם הילדים. הצענו להם. לא חיכינו שיבקשו. בשל העובדה שאין צורך כרגע לשלם מחצית מהחוגים, ביקשנו שהורה יחיד שנמצא עם הילדים יוכל לצאת לשאוף אויר וההורה השני שאינו יכול לבוא במגע עם הילדים ישלם עבור השמרטף.
היסדרנו העברה של הילדים בין הבתים והיסכמנו כי בתקופה הקרובה, בת הזוג של ההורה השני לא תארח את הילדים שלה ביחד עם הילדים שלו, כדי להקטין חשש מהדבקות בין הילדים.
צוות משרדי שלח ללקוחות מזכרים בנוגע לסבא וסבתא של הילדים והחובה לאפשר לילדים להיות בקשר טלפוני ודיגיטלי עם הסבים והסבתות.

אגב, גם ללא קשר לקורונה, אני תמיד תמיד אומרת ללקוחות שלי, שגם אם בזמן הנישואים הם לא הסתדרו עם החם והחמות או עם החותן והחותנת, הגירושים מאפשרים לפתוח דף חדש ביחסים עימם ולשים את העבר מאחור.

הסבים והסבתות יכולים להוות כר טוב לבניית גשרים עם הצד השני לטובת הילדים המשותפים.ברוב המקרים, סבא וסבתא טובים ידאגו לנכדים שלהם לפני הכל ואפשר להיעזר בהם. לא פעם ולא פעמיים כשישבתי כמגשרת בין צדדים, הצלחתי להגיע לתוצאות מעולות, כשהסבים וסבתות נתנו חסות חיובית להליך.
בשבועיים האחרונים נזכרתי שוב, שהתחום של דיני משפחה מיועד לעו"ד שיש בידו כלים להקשיב עם הלב למה שנאמר מעבר למילים.

אני אדם רוחני. אני מאמינה שדומה מושך דומה ולכן אני מייעצת ללקוחות להשתמש בתקופה הזו כדי לעשות בדיקה עם עצמם ולראות כיצד הם יכולים לטייב את היחסים עם הצד השני. תשקיפו על המצב שנוצר כעל הזדמנות להסתכלות פנימית. המצב במשק והעובדה שהורים רבים איבדו את מקומות העבודה שלהם והם מצויים באי ודאות כלכלית קיומית של ממש, מכריחה אותנו לבדוק האם גובה המזונות הוא סביר ומתאים לתקופה כרגע. האם אנחנו יכולים להקל על הצד השני באופן זמני, עד שישוב לעמוד על הרגליים ובכך להקטין את הקושי. מי שחושב שהלהבות שנוצרות עקב אי הוודאות הכלכלית, לא יחרכו את מדרך רגלי הילדים המשותפים ובסופו של דבר את הצדדים עצמם- טועה. לזכור ולהזכיר לעצמנו כל רגע מחדש, שבריאות חשובה יותר מהכל. כולנו סגורים כרגע בבתים ולכן חשוב לייצר סביבה שקטה ורגועה לילדים.

אני עדה לכך שברוב המקרים, אם נפנה מיוזמתנו לצד השני ונציע להקטין לתקופה זו את גובה המזונות, הם יבוא לקראתנו ולא ינסו לנצל את המצב.
כמובן שיש גם מקרים מאכזבים. ולמקרים הללו, אני רוצה לפנות ולעשות שימוש בשורות אלו כדי לשלוח כוח וסבלנות.
ללקוחות שניסו והתאכזבו שוב, ללקוחות שהמצב תסכל אותם ואילץ אותם לקבל על עצמם ויתורים כואבים כי אין ברירה.  למי שהצד השני שיחק לו קטע וניצל את המצב כדי להתעמר ולעשוק.

לזכור שזה מצב זמני ואנחנו עוד נשוב לשגרה.
ואז, בהרבה מאוד שכל קר ובאלגנטיות, נכסח אותם (:
שלכם גם מהבידוד,
עו"ד ליהי איינס וכל צוות המשרד.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: