יום שבת, 26 בספטמבר 2020, ח' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5407068

הפרקליטים במה קורא נט

כתבות בנושאים משפטיים

הפרקליטים: שיעורי קורונה

עו"ד ליהי איינס חוזרת לשגרה בשוך או הפוגת הקורונה. טור מדהים המעורר חשיבה וחישוב מסלול מחדש. נדמה שזה נוגע בכולנו

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ליהי איינס

נוטריון - עו"ד ומגשרת כתובת: עצמאות 15 כפר יונה כביש 57 ממזרח למערב, ליד תחנת הדלק סונול

lihiadv@gmail.com

http://www.lihiadv.co.il/

מאת: עו"ד ונוטריון ליהי איינס

שיעורי קורונה

חוזרת לשגרה עם טור מדהים הנוגע בכולנו ומעורר חשיבה וחישוב מסלול מחדש


פריצת מחלת ה'קורונה' בעולם בכלל ובארץ בפרט - הכריחה אותנו להשתנות. פקדה על כולנו "עמודו!!" סגרה אותנו בבתים. בחלק מהבתים ישבו שני אנשים שמנהלים הליך גירושין. אם חשבתם שלכם היה קשה - נסו להתגרש בזמן קורונה.

ספויילר- מדובר בטור של עורכת דין שממש התגעגעה אליכם! איזה כיף לחזור!

הקורונה זימנה לנו קשיים רבים והזדמנויות לרוב. כמו תמיד, תלוי מי מסתכל, תלוי באיזה משקפיים.

קשיים כלכליים, פיטורי עובדים, דבר שגרר עיכובים מתסכלים בתשלומי מזונות. כאוס בהסדרי שהות, בתי המשפט לא פתחו עבורנו תיקים חדשים ונתנו לנו שירות רק בסעדים דחופים.

מצוקה אמתית. אבל כמו שציטט לי פעם לקוח חכם: החיים הם 10 אחוזים מה שקורה לנו ו-90 אחוז איך אנחנו מגיבים לכך! אני החלטתי שבמשרד שלי קורונה טיים תהיה שעת לימוד והתפתחות.

וכך הובלתי את הלקוחות שלי. לחשוב על איך מוצאים פשרה. בימים רגילים, יש לנו כיסא מפלט ולכן היד לפעמים קלה על ההדק. לא מוצאים פתרון - רצים לבית משפט.. לפתע זה לא היה המוצא הזמין. פתאום לשני עורכי הדין של הצדדים, יש אינטרס משותף ולאף אחד אין גננת שופטת. אז קדימה בוא ננסה למצוא פתרון. נתגמש, נתפשר.

בעזרת יצירתיות רבה, קצת תחכום והמון ניסיון, חילקנו זמני שימוש באזורי הבית הציבוריים. חילקנו מטלות וקיבלנו הבטחות לשמירה על ניקיון באזורים המשותפים.

הפרדנו חדרים באותו הבית. ייסדנו זמן קבוע ונפרד של כל אחד מההורים עם הילדים המשותפים. זה אפשר לכל אחד מההורים קצת מנוחה עם עצמו. להורים שמתגוררים בנפרד ונמצאים בבידוד, הסדרנו מפגשי וידאו עם הילדים. הצענו להם. לא חיכינו שיבקשו. בשל העובדה שאין צורך כרגע לשלם מחצית מהחוגים, ביקשנו שהורה יחיד שנמצא עם הילדים יוכל לצאת לשאוף אויר וההורה השני שאינו יכול לבוא במגע עם הילדים ישלם עבור השמרטף.

הסדרנו העברה של הילדים בין הבתים והסכמנו כי בתקופה הקרובה, בת הזוג של ההורה השני לא תארח את הילדים שלה ביחד עם הילדים שלו, כדי להקטין חשש מהדבקות בין הילדים.

צוות משרדי שלח ללקוחות מזכרים בנוגע לסבא וסבתא של הילדים והחובה לאפשר לילדים להיות בקשר טלפוני ודיגיטלי עם הסבים והסבתות.

דעו לכם, גם ללא קשר לקורונה, אני תמיד ממליצה ללקוחות שלי, שגם אם בזמן הנישואין לא הסתדרו עם החם והחמות, הגירושין מאפשרים לפתוח דף חדש ביחסים עימם ולשים את העבר מאחור.

הסבים והסבתות יכולים להוות כר טוב לבניית גשרים עם הצד השני לטובת הילדים המשותפים.

ברוב המקרים, סבא וסבתא טובים ידאגו לנכדים שלהם לפני הכל ואפשר להעזר בהם. לא פעם ולא פעמיים כשישבתי כמגשרת בין צדדים, הצלחתי להגיע לתוצאות מעולות, כשהסבים וסבתות נתנו חסות חיובית להליך.

אני אדם רוחני. אני מאמינה שדומה מושך דומה. לכן אשתמש בשורות אלו לקרוא לכם לנצל תקופה זו, שהיא לכאורה שוך הסערה או שחלילה אתנחתא, בטרם הנחשול הבא, כדי לעשות בדיקה עם עצמכם ולראות כיצד אתם יכולים לטייב את היחסים עם הצד השני. השקיפו על המצב שנוצר כעל הזדמנות להסתכלות פנימית. המצב במשק והעובדה שהורים רבים מצויים באי ודאות כלכלית קיומית של ממש, מכריחה אותנו לבדוק האם גובה המזונות הוא סביר ומתאים לתקופה כרגע. האם הסדרי השהות נותנים מענה מיטבי לילדים שלכם?

אני עדה לכך שברוב המקרים, אם נפנה מיוזמתנו לצד השני ונציע להקטין לתקופה מסוימת את גובה המזונות, הם יבוא לקראתנו ולא ינסו לנצל את המצב. וגם אם ינסו, אל תתנו לפחד מדחייה או ניצול לנהל אתכם.

בטור הבא: מכינה לכם שני פסקי דין מעלפים של בית הדין הרבני. מאז שלא נותנים לבה"ד לדון בתיקי מזונות ללא הסכמת הצדדים, הם התפנו לתת לנו משנה סדורה של צדק בקטע טוב! מי שיקרא- ירוויח!

שלכם כתמיד, עו"ד ליהי איינס וכל צוות המשרד.

נ"ב: ברכות לי, הוסמכתי כנוטריון ולכן אתם מוזמנים לפנות אליי כשתצטרכו חתימה נוטריונית.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
תמיד כותבת מעניין
קוראל | 08:00   17.06.20