יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5407068

מה קורה? במה קורא נט

רכילות

חדשות כפר יונה: אופק נחמן רוצה להגיע הכי רחוק

ראיון עם אופק נחמן אחרי 'דה-ווייס'. להגיע לאופק רחוק הכי שאפשר

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רון שלום

רכז המערכת במגזין מה קורא בכפר, מה קורא נט צלם עורך ומפיק

מאת: רון שלום

 

 

צופה ומכוונת הרבה מעבר לאופק /אופק נחמן

אופק נחמן (22) תושבת כפר יונה מכוונת הרבה מעבר לאופק

נפגשנו לראיון מיוחד לקראת ראש השנה עם אופק נחמן, תושבת כפר יונה, בת 22. הבת של יעל חן נחמן וחיים נחמן. נראית ילדה אבל עם אישיות בוגרת וכובשת. מכוונת הכי רחוק שאפשר. אופק יוצרת, כותבת, מלחינה וזמרת.

אופק נחמן, נולדה בכפר יונה, בוגרת ביה"ס 'איש שלום'. החל מגיל 10 החלום שלה היה להיות גולשת רוח. לאחר שבע שנים בתחום, כולל שתי אליפויות הארץ, החליטה שמיצתה ומיד גילתה את העולם הקסום של המוסיקה. מגיל 16פיתחה בתוך עצמה את השירה ולמדה גיטרה אצל מורה פרטי. דרך הגיטרה התאהבה במוסיקה. בגיל 18 הגיעה לקונסרבטוריון בכפר יונה.

"גלשן דורש המון לוגיסטיקה ולהגיע לים לשעות של אימונים. המוסיקה נמצאת בכל מקום כולל בתוך עצמך. אתה צריך פשוט לקחת גיטרה, לנגן ולשיר" כך מספרת אופק.

לפני הגיוס עברה מיונים ואודישנים על מנת להתקבל ללהקה צבאית. לאחר כחצי שנה הודיעו לה כי מתוך 3,500 מועמדים המיועדים לגיוס – התקבלה ללהקת חיל התקשוב.

לאחר שנת שרות ברובה שרה בהרכב של חייל וארבע חיילות, שימשה בשנה השנייה כגיטריסטית, מעבדת וזמרת. מונתה כמפקדת הלהקה. בתוך השרות זכתה לייצג את צה"ל ואת מדינת ישראל במשלחת לשיקגו תוך הופעות במדים בקהילות היהודיות, בבתי כנסת בבתי ספר ובמרכזים קהילתיים בארה"ב.

  • תמיד היית עם קול כזה צרוד ומיוחד? -"מהר מאד כהתחלתי לשיר הלכתי לפיתוח קול כשאני צרודה ועם יבלת במיתרי הקול. במתנ"ס כפר יונה פגשתי את המורה המיוחדת לפיתוח קול נעמה גנות ממנה זכיתי לזריקות רוחניות עצומות. זאת מעבר להכוונה והסיוע המקצועי. כן, הקול הצרוד מלווה אותי עוד מימי להקת 'צעירי כפר יונה'. גם כשיורם צדוק המנהל המוסיקלי של הלהקה האמין בי וממש הכריח אותי לגשת לאודישן ללהקה צבאית עם הקול הצרוד".
  • מה מנחה אותך לבחור את דרכך בחיים? –"בוטחת בעצמי ללא פחד או דאגה. לא חוששת לעשות טוויסט. תשאפו 300 % תרוויחו 150 %. כדי להרוויח את הדרך צריך להתמסר לה. לכו אחרי האינטואיציה. תקשיבו לעצמכם כי זה מה שיוביל אתכם למה שאתם הכי טובים."
  • כיצד הגעת לתכנית 'דה-ווייס'? –"אחרי השחרור מצה"ל עבדתי על המון חומרים. הבנתי שאני חייבת להיות מדויקת וברורה. הכנתי את עצמי מנטלית להציג לעולם את עצמי. כיוונתי להגיע לתכנית הכי מוכנה שאני יכולה כולל מה אומר באודישנים, איך אראה ומה אלבש ומה אשדר לצופים. האמנתי בעצמי שאגיע הכי רחוק. המליצו עלי לתכנית ויום אחד אני מקבלת טלפון והזמנה לאודישן".
  • שתפי אותנו מה התהליך אותו עוברים בתכנית 'דה-ווייס' –"עובדים מספר חודשים ומתכוננים לבליינד אודישן.  בוחרים שיר ועובדים שעות על שעות כדי להגיע לדקה וחצי מושלמות הכי נכונות והכי טובות כי אין עוד הזדמנות להציג את מיטב היכולת. הגיע היום האחרון של האודישנים. הייתי בין החמישה האחרונים להתקבל. המתח היה עצום. פה הייתה לי נקודת שבירה. השתנקתי ועיני מלאו דמעות. פרשתי לחדר צדדי. התבודדתי. ואז באחת – הזרקתי לעצמי מוטיבציה ושלמות. בסופו של דבר אתה לבד על במה והכל תלוי רק בך. הייתי ממוקדת ועם המון ביטחון. היה לי 'קליק' טוב ולקחתי ההזדמנות בשתי ידיים. עברתי את האודישן. גם עוד שניים וזכיתי להיות הראשונה שעשו לה בתכנית תעודת זהות.
  • מהי שגרת היום של מתמודדי 'דה-ווייס'? –"יום יום לקום בשלוש בבוקר או בארבע או בחמש לאולפנים בפתח תקווה. לעבוד באינטנסיביות שעות ארוכות. לסיום לחזור בפקקים של 18:00 מהמרכז לכפר יונה. וכשאין פקקים זה כי נשארים לעבוד עד 23:00. היינו בוחרים שירים, בוחרים הופעה בימתית, עובדים על סטיילינג, בגדים ואיפור. צילומים מאחרי הקלעים והמון צילומי קישור. המון תחקירים מול מצלמה ושעות של צילומים עם קטעי שיחות וראיונות מצולמים. התקופה בתכנית היא התקופה האינטנסיבית המקדמת המקצועית והכי מעשירה בחיי. הרגשתי שאני נכונה לעשות הכל כדי להגיע למטרה כי אני עושה מה שאני הכי אוהבת".
  • בכל התקופה הזאת במה את עוסקת כדי להתפרנס? –"לאמן אין ברירה כי קשה להתפרנס רק ממוסיקה. מילצרתי במסעדה  הכשרה של משה שגב בנתניה. בגלל צפיפות הזמנים נהגתי לעשות משמרות כפולות. גם בעיקר כי יום יומיים לפני הופעה לא הייתי עובדת כדי להגיע רעננה לצילומים ולתחרות".
  • יש מצב שאם נגיע למסעדה תמלצרי עבורנו? –"המסעדה היא הבית השני שלי. אוהבת מאוד את כל האנשים שם. כן יכול להיות שנפגש שם ונעשה "סלפי".
  • ספרי על ההדחה. הופתעת? –"מאוווד הופתעתי מההדחה. כיוונתי בכל מאודי להגיע לגמר ולזכות. ואז באחת הכל נקטע. לקח לי שנייה לעכל והתעשתתי. סה"כ הפתעתי מאוד את עצמי לאורך התכנית במיוחד משום שבתחילתה הייתי משוכנעת שאני 'מוצר מוגמר' ולאורך התהליך הבנתי עד כמה אני לא כזאת. גם ברגע ההדחה הפתעתי את עצמי בדרך ההכלה של ההדחה. לא שכחתי להודות לכולם ולפרגן למתחרים האחרים, למנטורים, לבעלי המקצוע, למשפחה ולקהל". 
  • אז מה התכניות שלך ליום שאחרי 'דה-ווייס'? –"עובדת המון על חומרים. הכל חומרים אישיים כדי לבנות הופעה. התכנית היא לקדם את עצמי במדיות השונות. בקרוב הופעת חימום לפני לפני ההופעה של נתן גושן. את השירים שלי אף אחד לא יכול לכתוב. חשוב לי להעביר לקהל את המסר הנכון. את מה שאני מאמינה ומה שמייחד אותי".
  • מה המסר של אופק נחמן לעולם?

"תחלמו בענק. בהכי ענק שאתם יכולים. העתיד בידכם ותלוי בכם. הניחו לסטיגמות או לדברים המעכבים או מפריעים. קומו כל בוקר עם המשפט 'קמתי כדי לנצח. בכל יום עולים שלב. זו רק התחלת דרכי. המשיכו לעקוב. ניפגש בבמה האמיתית בריאליטי האמיתי – החיים".

צפו בגלריית התמונות:

צילום וידאו ותמונות: רון שלום (R) כל הזכויות שמורות

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: