יום שישי, 03 ביולי 2020, י"א תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5407068

מה קורה? במה קורא נט

רכילות

קמחא דפסחא

כבכל שנה בשבוע שלפני פסח, בית חב"ד כפר יונה מחלקים מצות, יין ומזון לנזקקים ומוצרים בסיסים המסייעים להם לקיים את ליל הסדר וחג הפסח

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רון שלום

רכז המערכת במגזין מה קורא בכפר, מה קורא נט צלם עורך ומפיק

מאת: רון שלום

כבכל שנה בבית חב"ד כפר יונה - קמחא דפסחא

 

בשנת תשמ"ט (1989) הגיע הרב נחמיה שמרלינג לכפר יונה, ממש מספר שבועות לפני פסח. הרב שמרלינג ומשפחתו ארגנו כשלושים שקיות קטנות עם מעט מוצרים לפסח עבור משפחות נזקקות. שם החל המיזם של קמחא דפסחא בכפר יונה. עם השנים היקף הפעילויות הלך והתעצם ולמצווה חשובה זו של עזרה לזולת - נוספו שותפים רבים וטובים. כך החל המיזם של קמחא דפסחא בכפר יונה. מזה מספר שנים שותפות בו כל העמותות בשיתוף פעולה מבורך.

גם השנה, בשבוע לפני פסח, מחלקים מצות, יין ומוצרי מזון לנזקקים. התחלנו את ההיערכות לפני מספר שבועות בפגישות וישיבות משותפות אצל מנהל האגף לשירותים חברתיים מר אלברט מור, ובעידוד של ראש העיר גב' שושי כחלון-כידור שהחליטה לגבות ולעודד את המפעל במתכונתו. העבודה בפועל התחלקה בין האגף בעירייה עם תלושי קנייה ובין העמותו ובית חב"ד כפר יונה שלקחנו על עצמנו את נושא ריכוז המוצרים וחלוקתם למשפחות על פי רשימות מסודרות.

תודה גדולה למאות התושבים של כפר יונה שנענו לקריאה לסיוע ביום ההתרמה וגם לאחר מכן בסיוע ברכישת מוצרי מזון, תרומת מזון ותרומה כספית. הגענו, בבית חב"ד לכל המשפחות שהופקדו בידינו במסגרת המיזם המשותף ואף הגענו לעוד לא מעט משפחות שלא נמצאו ברשימות של אגף לשירותים חברתיים.

ללא תמיכת הציבור לא היינו מגיעים להיקפים כאלו ללא תמיכת הציבור היקר וללא עזרת המתנדבים. זה המקום לומר להם תודה ויישר כח גדול.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: