יום חמישי, 09 ביולי 2020, י"ז תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5407068

הבחירות לרשויות המקומית במה קורא נט

מגזין דיגיטלי

בחירות 2018: ערב חינוך

'דרוש כפר שלם לגדל ילד' - אחד משלושת המסרים במערכת הבחירות שלה. היה הנושא המרכזי בכנס החינוך שקיימה שושי כחלון כידור בחצר הגינה בביתה.

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רון שלום

רכז המערכת במגזין מה קורא בכפר, מה קורא נט צלם עורך ומפיק

מאת: רון שלום

ערב בנושא חינוך: "דרוש כפר שלם לגדל ילד"

אחד משלושת המסרים במערכת הבחירות של שושי כחלון כידור היה הנושא המרכזי בכנס החינוך שהתקיים ביום שלישי בביתה של המועמדת לראשות העירייה

בכנס השתתפו עשרות תושבי כפר יונה, רובם ככולם הורים לילדים בעיר, מקצתם אנשי חינוך ביניהם מורות, מפעילות צהרון, מדריכות הורים ועוד שלכולם מכנה משותף אחד, להוביל שינוי במערכת החינוך בעיר ולהתאימה בכל הרבדים לעולם התעסוקה החדש והמציאות המשתנה. כן נכחו בכנס חברי סיעת "יש יום חדש": אביב שחר, הדס אגוזי פרקש, מעין כחלון חג'אג' ושיר אבן זהר.

הכנס כלל שלוש הרצאות קצרות השזורות זו בזו:

"ההורה הזה הוא אני" בהנחיית אביב שחר - אבא, איש חינוך, יו"ר הנהגת הורי בי"ס 'הדר' ו'איש שלום'. אביב הוא ומספר 8 בסיעת 'יש יום חדש'.

"דרושה תפיסה שלמה לגדל כפר" בהנחיית ניר רווה - אבא, איש חינוך, מורה, מנהל לשעבר בבתי הספר 'הבית של תמר' ו'דרך הילד' ויזם חינוכי.

"מהלכה למעשה" בהנחיית שושי כחלון כידור שכללה התייחסות לתכנית החינוך שיש בכוונתה להוביל ביום שאחרי. 

השלב המסכם של הכנס כלל שאלות ותשובות למשתתפים בו. בין יתר הנושאים עליהם נדרשה כחלון כידור לתת את דעתה היו:

הקמת בית ספר אלטרנטיבי למערכת החינוך הציבורית, מענה לאוכלוסיית הצרכים המיוחדים בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, כוונותיה בנוגע לגיל הרך לאור הצעת החוק החדשה, שילוב תוכניות ייחודיות לתלמידים כולל אלה המחוננים ועוד.

הכנס נערך באווירה נעימה ועניינית והמשתתפים בו היו מעורבים מאוד. ניכר היטב כי הילדים והנוער הם במרכז החשיבות והעתיד של כפר יונה. 

"האתגרים וההזדמנויות לטייב ולחולל שינוי במערכת החינוך  העירונית מצויים ותלויים ביחסי הגומלין, הקשר והתקשורת שבין העירייה למשרד החינוך הפתוח היום, יותר מתמיד, להעניק ולאפשר אוטונומיה זו לרשויות המקומיות. כל שנותר לנו אם כן הוא להרים הכפפה, וכנס זה מהווה את הצעד הראשון בדרך לשם. ב- 30/10/18 בוחרים ב- 2 פתקים, פתק צהוב - שושי כחלון כידור לראשות העיר ופתק לבן - יש יום חדש בראשות שושי כחלון כידור ויחד מובילים שינוי גם בחינוך" - כך סיכמה שושי כחלון כידור את הכנס.

בהצלחה

צילום וידאו ותמונות:

רון שלום (Rׂ) כל הזכויות שמורות

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: