יום חמישי, 09 ביולי 2020, י"ז תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5407068

הבחירות לרשויות המקומית במה קורא נט

מגזין דיגיטלי

בחירות 2018: להכיר את ראש העיר הבא

חוגי בית בכפר יונה - מפגש פנים מול פנים שווה תובנות ונותן הזדמנות מצוינת להכיר מקרוב, לשאול לחקור ולהשמיע לפני שתחליטו למי להצביע לראשות העיר

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רון שלום

רכז המערכת במגזין מה קורא בכפר, מה קורא נט צלם עורך ומפיק

מאת: רון שלום

בחירות 2018: מפגש פנים מול פנים עם המועמדים לראשות העיר כפר יונה

צוות מה קורא בכפר יצא לחוגי הבית שקיימו שלושת המועמדים עם תושבי כפר יונה. יצאנו עם מסקנה עיקרית וחשובה: מפגש פנים מול פנים הוא האמצעי היעיל והטוב ביותר כדי ללמוד ולהכיר מקרוב את המועמדים ואת משנתם. והזדמנות נפלאה לשאול שאלות, לשמוע ולהשמיע.

אלברט טייב:

בחוג הבית שנערך אמש הציג המועמד לראשות העיר אלברט טייב את משנתו בנושאים תכנון ותשתיות, השירות לתושב, וכיצד בכוונתו לשפר באופן מיידי נושאים הכואבים כדבריו: חזות פני העיר, קידום החיי הפנאי והקהילה, והביטחון האישי. כמו כן הציג טייב את החזון העירוני שלו, הכולל שיתופי פעולה, עידוד יזמים והשקעות, והצבת החינוך בראש סדרי העדיפויות. אלברט טייב שם דגש על הצורך בכפר יונה במנהיגות חדשה, כריזמתית ורעננה, ועודד את התושבים לצאת ולשמוע את כל המתמודדים בחוגי הבית, ולשקול היטב למי יעניקו את קולם בקלפי בתקופה קריטית זו.
רחלה ינאי המתמודדת ברשימה הרחיבה בנושא תכנית מרחבית לישוב, על צביון וחזון עירוני. חיים פליישר מספר 2  ברשימת "בשביל הכפר", הרחיב בנושא תכנית החינוך של הסיעה ועל החינוך כערך בחברה ובקהילה. אלברט טייב מסכם: -"לא מבזבזים קולות. קחו אחריות והצביעו לנבחרת בעלת הידע, הניסיון, והמקצועיות להצעיד את כפר יונה אל המחר בכל תחום ותחום".

שושי כחלון כידור

מפגש שהארגון והסדר בלטו בו מאוד. את בית משפחת קוזנסקי ברחוב הגלבוע בשכונת אלונים אי אפשר לפספס. בפתחו הוצב רול-אפ המבשר על מפגש תושבים. עשרות כסאות מסודרים על משטח דשא בגינה מטופחת קידמו את פני ובצמוד תחת הפרגולה הועמד שולחן כיבוד קל.

בפתח דבריה, סקרה שושי כחלון כידור את עשייתה הציבורית לאורך השנים והמשיכה בסקירה על הכוונות והפעולות אותן היא וחבריה לסיעת "יש יום חדש" מתכננים לבצע בתחומים: חינוך, שירות לתושב, כלכלה, תשתיות ותחבורה ציבורית, איכות הסביבה ועוד.

בענין שכונת אלונים העלתה שושי כחלון כידור על סדר היום את האתגרים הקיימים בה: שדרוג תשתית המים והביוב, טיוב הקשר והתקשורת עם תושביה, שיפור החזות והניקיון בה, הקמת ועד, סיוע במשאבים לטובת יוזמות שכונתיות, קירוי המגרש הרב תכליתי, בחינת האפשרות להוספת נתיב יציאה מהשכונה ללא רמזור לכיוון מערב, הקמת גשר מעל  כביש 57 ושלוחה של המתנ"ס.

תושבי השכונה העלו נושאים ושאלו שאלות בנושאים כגון: מרכז מסחרי בגבעת אלונים, סלילת שביל עפר לטובת המשאיות והכלים הכבדים המקימים את בתי הכלא ובתי הדין הצבאי הנבנים בסמוך, מסלול הליכה בטוח מהשכונה לשכונת "יפה נוף" ועוד. שושי העלתה רעיון הסעות לתלמידים לביה"ס כמודל האוטובוס הצהוב מה שיאפשר להורים רבים להגיע מוקדם לעבודה. ראוי לציין כי כחלון כידור ענתה בסבלנות ובאורך לכל שאלה רוח וציינה כי השאלות רלוונטיות וחשובות ומצריכות בדיקה מעמיקה שתתאפשר לאחר ימי הבחירות.

שושי כחלון כידור: -"שמחתי לפגוש קבוצת תושבים מעורבת, מחוייבת לשכונה בה הם גרים ולאיכות חייהם בעיר אותה הם אוהבים, הגם שתחושתם כאילו ומישהו "שכח אותם". שינוי בהנהגה הכולל בחירה בי ובסיעת "יש יום חדש" בהובלתי יבטיחו כי אלה יטופלו בקשב רב ויד ביד יחד עימם. ב- 30/10/18 יש לנו הזדמנות להצביע על איכות היומיום שלנו. כדי שזה יקרה וננצח מצביעים שושי כחלון כידור לראשות העיר וסיעת "יש יום חדש" למועצת העיר. בהצלחה לנו כל הדרך לשם".

 

אפי דרעי

בחוג בית שנערך אמש במתחם בריגה שבשכונת "יפה נוף" נפגשו תושבי השכונה עם ראש העיר, מר אפי דרעי

במפגש הועלו סוגיות ע"י התושבים הנוגעות לנושאי הפיתוח ושיפור איכות החיים בשכונה ובעיר. במסגרת הדיון הפורה ובאווירה הטובה, התושבים קיבלו התייחסות ומענה לסוגיות שהועלו והודגש כי נעשים מאמצים מצד עיריית כפר יונה החל מראש העיר וכלה במחלקות העירייה השונות וכן ע"י ועד יפה נוף בראשות יניב לוינסון יו"ר ועד השכונה, לענות על הנושאים הדורשים טיפול ומענה וכן תכנון קדימה. 

אפי דרעי: -"עוד בשלבי תכנון השכונה, עמדו לנגד עיני האינטרס הציבורי וטובת תושבי השכונה, על כן אני נכון לקבל הערות והמלצות ולבחון כל סוגיה שתתבקש בעיתה. ראוי כי צריך לפעול בשיתוף פעולה ובשיח על מנת לפתור את הנושאים המטרידים אתכם התושבים". 

בסיום המפגש, נפרדו התושבים מראש העיר אפי דרעי בברכת תודה והערכה על נכונותו, כנותו ויכולת ההקשבה שלו כלפיהם.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
3
תגיעו לשמוע את אפי ואז תבינו
יוסי חג'ג' | 08:27   17.10.18
2
אין ראש עיר הבא יש ראש קים
אבי דר | 11:54   16.10.18