יום חמישי, 06 באוגוסט 2020, ט"ז אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5407068

חדשות במה קורא נט

חדשות בכפר יונה והסביבה, חדשות, חדשות בכפר יונה, חדשות השרון,חדשות פרדסיה,חדשות עמק חפר ובת חפר, מה קורא בכפר,

הבוקר: הורים מפגינים בשכונת יפה נוף

סמיכותו של מנוף בנייה לגנים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

לבנה דבח

עורכת והבעלים של מה קורא בכפר ומה קורא נט

makorebakfar@gmail.com

לפני מספר חודשים החלו להכין את השטח להקמת ארבעה מבני מגורים, בני 9 קומות, בשכונת יפה נוף, בסמיכות למתחם של 4 גנים, כאשר שניים מהם ממש צמודים לאתר הבנייה, במרחק של 2 מטרים בלבד. 

ביולי האחרון, התקיים סיור בטיחות בשכונה בנושא בהשתתפות נציגי ההורים וקב"ט העירייה, בו עלה נושא הסמיכות של הגן לאתר והעובדה שבקרוב תחל הבנייה בעוד שהגן לא עומד בתקנות המיגון בהתאם לפירוט הקיים בחוזר מנכ"ל משרד החינוך. פרוטוקול הפגישה הועבר לגורמים בעירייה, ביניהם אגף החינוך וראש העירייה שושי כחלון-כידור, אך לטענת ההורים לא התקבלה כל התייחסות למייל, ושנה"ל תש"פ נפתחה בגנים כרגיל. כעבור 3 חודשים, החלה הבנייה להתקדם, נבנתה איסכורית על גדר הגן, אך בזאת הסתיימו עבודות המיגון. בתחילת בנובמבר הוקם מנוף, בסמיכות מטרידה לגני הילדים.

לדברי ההורים אישור הקמה של מנוף ומתן אישורי בנייה ניתנים ע"י העירייה, בשיתוף גורמים שונים מטעם הממשלה.
כתוב במפורש בכל תקנות הבטיחות בנושא בנייה, שהעירייה היא האחראית הישירה לבטיחותם של התושבים.

פגישה באתר הבנייה עם מנהל העבודה, מס' הורים מודאגים ונציגים מהעירייה (מהנדס העירייה, מנכ"ל העירייה ומנהדס העיר). בפגישה נטען שכולם עומדים בתקנים, שהמנוף רק בשלבי הכשרה ועוד לא פעיל, שהכל תקין ואין להורים סיבה לדאגה. יחד עם זאת, ההורים נשארו מודאגים. הרי מנופים בישראל נופלים לפעמים, ומעבר לכך, באתרי בנייה ישנם נזקים נוספים כמו אבק, רעש, חומרים מסוכנים, חפצים שעלולים ליפול בטעות לכל מיני כיוונים וסכנה מפח"ע של עובדי הבניין. 
לפגישה זו יצא פרוטוקול מסודר לכל הנוגעים בדבר ובו ביקשו ההורים למצוא פתרון ראוי לילדיהם. לאחר דין ודברים בין נציגי ההורים לעירייה - לא קרה כלום.

כאשר הודיעו ההורים שבכוונתם להשבית את הגן ולהוציא צו מניעה זמני לקבלן, הוזמנו לפגישה בהשתתפות ראש העירייה, מנכ"ל העירייה, מהנדס העיר, מנהלת אגף החינוך ואחראית החינוך הקדם-יסודי בעיר. בפגישה שוב נאמר להורים שהכל עומד בתקנים וקיר הבניין שנבנה נמצא במרחק של 2 מטרים בחלק הקרוב ביותר, מה שאושר בשנת 2002 בתוכנית המקורית.
 להורים הוצעו שני פתרונות - האחד, הישארות במתחם הגנים עם מיגון (על חשבון הקבלן). השני מעבר למתחם גנים המרוחק כ-2 ק"מ בתוך שכונה אחרת בכפר יונה. ההורים שנכחו במקום הבוקר, אמרו כי הפתרון לא יעיל משום שהגישה לגן החלופי בעייתית, הן בשל הנסיעה, שהרי לא לכל אחד יש אאפשרות להתנייד ברכב, והן בשל הפקקים והעומס בשעות הבוקר. לדברי ההורים, זה הפתרון היחיד הכולל את עזיבת מתחם הגן, ואת הרחקתם של ילדינו מטווח הסכנה.

״העירייה אחראית לבטיחות התושבים, בודאי אלה שהם בגיל הרך ונמצאים במסגרת חינוך חובה, הייתה צריכה להתריע הרבה לפני תחילת השנה״' אמר אחד ההורים' ״הם היו צריכים להכריז שהשנה נפתחת בגן אחר ולמצוא פתרון. במקום זה, ההורים הם אלה שאחראים לשים לב שכולם עומדים בנהלים, וצריכים לדרוש שיפנו את הילדים מהאתר. יובהר כי גן במרחק 2 מטרים מהאתר משול ללהיות באתר עצמו״.

גם בתחילת השבוע עבד המנוף כרגיל, ומשכך, מקבל צוות החינוך בגן הנחייה לא להוציא את הילדים לחצר החל מהשעה 10 בבוקר. כלומר כל היוםֿ,  בשל עבודת המנוף.

הבוקר, החליטו ההורים להשבית את הגנים עד השעה 09:00, ולהפגין סמוך לגן. למקום הגיע יועץ בטיחות מטעם משרד החינוך, אשר הקשיב לדברי ההורים, רשם והבטיח לבדוק. גם מנכ"ל העירייה, ששי מגידו, נכח והבטיח לבדוק את האפשרות להשהיית פעילות המנוף הרלוונטי עד לקבלת החלטה בעניין.

ההורים מבקשים דבר אחד, שמירה על שגרת חייהם של ילדי הגנים ומשפחותיהם ומציאת פתרון הולם ובטוח עבור הילדים בתחום שכונת יפה נוף.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: