יום רביעי, 26 ביוני 2019, כ"ג סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5407068

חדשות במה קורא נט

חדשות בכפר יונה והסביבה, חדשות, חדשות בכפר יונה, חדשות השרון,חדשות פרדסיה,חדשות עמק חפר ובת חפר, מה קורא בכפר,

הוראה מלמעלה: הנחייה לרשויות המקומיות לממן גידול תקציב המועצות הדתיות

למעלה מ-65 ראשי רשויות חתמו על מכתב מחאה על הנחית הממשלה להגדיל את תקציב המועצות הדתיות ב-60 מיליון ש"ח. "ראשי הרשויות לא ימלאו את ההוראה ללא הסדרה תקציבית/אישור חריגת התקציב בשלטון המקומי"

פורסם בתאריך:


ימים לפני פיזור הכנסת והממשלה- הממשלה מטילה על הרשויות המקומיות לממן גידול של 60 מיליון ₪ בתקצוב המועצות הדתיות

למעלה מ- 65 ראשי רשויות, ביניהן 15 הערים הגדולות בישראל, שיגרו השבוע מכתב לשר האוצר משה כחלון, שר הפנים אריה דרעי והשר לשירותי דת יצחק וקנין, במחאה על גידול תקצוב המועצות הדתיות ב- 20% , המהווים תוספת של כ- 60 מיליון ₪ מתקציבי הרשויות המקומיות.

 

כיום תקציב המועצות הדתיות עומד על 500 מיליון ₪, מדובר בגידול של כ-20% כאשר הרשויות המקומיות ממנות % 60 מתקציבי המועצות הדתיות, אחוז שנחשב חריג ביחס המימון שבין הממשלה לרשויות, (שלרוב מסתכם ב25% מימון רשותי,  מול 75% מימון ממשלתי).

 

ההודעה על הוספת התקציב נמסרה באופן חד צדדי, ללא תיאום עם ראשי הרשויות המקומיות או גיבוי תקציבי מהממשלה ומהווה עליה דרמטית בתקציב המועצות הדתיות, שמעולם לא היה גדול כ"כ. מעבר לכך, עיתוי ההודעה בעת פיזור הממשלה, ההליכה לבחירות ארציות ולאחר אישור תקציבי הרשויות המקומיות לשנת 2019 מקוממת, כלשון המכתב: "מדובר בהתנהלות תקציבית בוטה וחסרת אחריות שעלולה להביא את הרשויות המקומיות לגרעון תקציבי".

 ראשי הרשויות הודיעו במכתבם כי אין בכוונתם למלא אחר הוראת השר ללא הסדרה תקציבית של הנושא, או לחילופין אישור החריגה התקציבית בשלטון המקומי.

 ממרכז השלטון המקומי נמסר: " לא ניתן יד לעושק של תקציבי הרשויות ועוד בעת שכזו. הרשויות המקומיות אינן הכיס העמוק של הממשלה, שלמרות שאלו ימיה האחרונים, עדיין בוחרת להטיל גזרות על חשבון תקציבים שכבר הוקצו למתן שירותים חיוניים כמו חינוך, רווחה וביטחון. לא ייתכן שהממשלה מחליטה להמציא תקציבים מהיום למחר, בלי הסכמות ומבלי שהיא מממנת את החלק הארי של תקציב המועצות הדתיות. "

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: