יום חמישי, 27 ביוני 2019, כ"ד סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5407068

חדשות במה קורא נט

חדשות בכפר יונה והסביבה, חדשות, חדשות בכפר יונה, חדשות השרון,חדשות פרדסיה,חדשות עמק חפר ובת חפר, מה קורא בכפר,

חדשות כפר יונה: 146 מיליון ש"ח תקציב 2019

ללא קואליציה אבל ברוב קולות, אושר אמש תקציב שנת 2019. "פני מאיר" בפנים. הרובוטיקה יקבלו 80 אלף ש"ח מהתקציב השוטף ותוספת 350 אלף ש"ח מהכנסות צפויות ממשרד המדע

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רון שלום

רכז המערכת במגזין מה קורא בכפר, מה קורא נט צלם עורך ומפיק

מאת: רון שלום

146 מיליון ש"ח: תקציב כפר יונה שנת 2019 אושר ברוב קולות

בישיבת מועצת העיר שנערכה ביום רביעי השבוע, אושר תקציב העיר כפר יונה לשנת 2019. ללא קואליציה, אבל עם הסכמות אושר ברוב קולות תקציב עירית כפר יונה שיעמוד על 146 ש"ח.

התקציב נבנה בהתאם לתפיסת העירייה היוצאת. כידוע, ראש העיר שושי כחלון-כידור וחברי מועצת העיר החדשים נכנסו רשמית לתפקידם ביום 21.11.18.

בישיבה שנוהלה ע"י ראש העיר שושי כחלון-כידור, נכחו: חברי מועצת העיר למעט אפי דרעי, מנכ"ל העירייה דני לוין, מנהלי האגפים המקצועיים, גזברית העירייה ענבל דרור היימן ותושבים.

ראש העיר, שושי כחלון-כידור, הציגה יחד עם גזברית העירייה, ענבל דרור היימן, את התקציב החדש בפני חברי המועצה, והודיעה כי במהלך השנה בכוונתה לבצע עדכונים בתקציב, בהתאם לצורכי העירייה ולסדר העדיפות של מועצת והנהלת העיר לצורך קידום ומימוש החזון העירוני.

קואליציה עדיין אין, אבל יש הבנות. עפ"י מה שנודע לכתבנו (ר.ש.), יש הבנות לפחות עם סיעת "אחדות ישראל" לשתף פעולה ולהצביע בעד ההחלטות כל עוד הן לא נוגדות את התורה וההלכה.

במסגרת התקציב, הוצע תקציב של 332 אלף ש"ח עבור מוסדות "פני מאיר". (82,000 ש"ח מתוך התקציב עבור משכורות הסייעות במוסדות).

למיזם הרובוטיקה: כידוע כפר יונה בשנים האחרונות היא מעצמת רובוטיקה בקנה מידה ארצי שזכתה להישגים במספר תחרויות בעולם. לרובטויקה הוקצו 82 אלף ש"ח ממקורות התקציב השוטף. זאת, בנוסף לצפי הכנסות ממקורות משרד המדע שיעמדו 350 אלף ש"ח. כחלון כידור: "-היה ולא יתקבלו הכנסות אלו, העירייה תשלי ממקורותיהעוד 100 אלף ש"ח כך שהתקציב יעמוד בכללותו על 182 אלף ש"ח לפחות. (לעומת 152 אלף ש"ח ההקצאה של השנה שעברה).

משרת הווטרינר העירוני לא עלתה למשרה מלאה ונושא עיקור חתולים לא קיבל מענה. איציק בראון מסיעת "כפר יונה אחת" היקשה וגם אלברט טייב, והם נענו ע"י ראש העיר שושי כחלון-כידור כי, ילדי פני מאיר ראויים למענה הולם כמו כל ילדי כפר יונה וכי לעומת החמש השנים בהיותה באופוזיציה עתה היא רואה את הדברים באופן שונה וכראש עיר של כולם - מחויבת לדאוג לכולם: "מה שרואים מכאן לא רואים משם". בעניין הגדלת משרה והקצאה לווטרינר הבטיחה ראש העיר כי תבחן שוב את הנושא.

גילוי נאות: גם אנחנו בהחלט בעד החינוך ובעד כל ילדי כפר יונה. 

חשוב לציין כי מקורות ההכנסה של העירייה מארנונה מוגבלים מאוד כיום, שכן חלק המגורים בשומת הארנונה, מהווה כ- 90%, בעוד ששומת הארנונה מעסקים מהווה כ- 10% בלבד.

בעניין זה אמרה ראש העיר כי: "בכוונתי לפעול לשינוי הסטטוס קוו, כדי להבטיח גידול בהכנסות העירייה מארנונה באמצעות קידום ופיתוח אזורי תעשייה ומסחר בעיר".

    לאחר הדיון, בו ניתנו תשובות לכל שאלות חברי המועצה, התקיימה הצבעה והתקציב אושר ברוב קולות.

אלברט טייב סיעת "בשביל הכפר": "- האתגר העומד בפני ראש-עיר, הוא לא להעביר את התקציב הכי מהר, ולזכות במקום הראשון בתחרות עם עצמו, כי אם להגיש תקציב שיביא בשורה לתושב. 
מתברר כי כל הסיסמאות ששמענו בבחירות היו ריקות מתוכן, ואין כל חדש תחת השמש".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
2
חבל שבחרתי שינוי כי השינוי לרעה
עדי ונטורה | 08:56   30.12.18
1
איזו מפלה ראש העיר
אופיר | 11:47   29.12.18