יום שבת, 25 במאי 2019, כ' אייר ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5407068

חדשות במה קורא נט

חדשות בכפר יונה והסביבה, חדשות, חדשות בכפר יונה, חדשות השרון,חדשות פרדסיה,חדשות עמק חפר ובת חפר, מה קורא בכפר,

חדשות כפר יונה והשרון: 'אבי הטחול' נתפס על חם

נעצרו ב'טלגרס': צעיר מכפר יונה ושישה מחבריו תושבי השרון חשודים שהקימו עסק למכירת סמים ברשת. תושבת נתניה, אם אחד החשודים נעצרה בחשד לסיוע. החשודים השתמשו בשמות בדויים: 'אבי הטחול', 'אלהון מייקון', 'שון שון', '50' ועוד

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רון שלום

רכז המערכת במגזין מה קורא בכפר, מה קורא נט צלם עורך ומפיק

מאת: רון שלום

צעיר מכפר יונה ושישה מחבריו, תושבי השרון נעצרו בחשד למכירת סמים ברשת

בארבעה החודשים האחרונים החל לפעול עסק משגשג להפצת סמים מסוכנים בכל הארץ באמצעות היישומון 'טלגרס'. הסחר היה מול קטינים ובגירים. אנשי הרשת הצטיידו במספר טלפונים 'מבצעיים' שבאמצעותם יצרו קשר על לקוחות פוטנציאליים והתקינו את היישומון 'טלגרס' המבוסס על יישומון 'טלגרם'. החשודים השתמשו בשמות בדויים ברשת: 'אבי הטחול', 'אלהון מייקון', 'שון-שון', '50' ועוד. שבעה חשודים נעצרו, ביניהם צעיר מכפר יונה, חשודים מנתניה ומלוד ועוד חשודה מנתניה. בשבוע שעבר הוגשו נגדם כתב אישום המכיל עשרות אישומי סחר בסמים ובקשות מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

מדוברות המשטרה (מרחב שרון) נמסר למערכת מה קורא נט כי, מהחקירה המורכבת התברר שהחשודים עשו שימוש ביישומון וסחרו בסמים המסוכנים, תוך חלוקת תפקידים ביניהם.

שיטת הפעולה:

בשלב הראשוני: מי מהחשודים היה מבצע "אימות" מול הלקוח. במסגרת האימות ובטרם אישור העסקה, נדרשו הרוכשים הפוטנציאליים לשלוח מסמכים מזהים הכוללים בין היתר, צילום תעודת זהות/רישיון נהיגה, צילום עצמי שלהם קורצים עין או סרטון בו נדרשו לומר מלל מסויים וכן צילום תמונה מיישומון ה"פייסבוק".

כל הליך העימות נועד לוודא כי לא מדובר בשוטר שעלול להפלילם.

בשלב השני: לאחר ביצוע העימות, מי מהחשודים היו מסכמים עם הלקוח את פרטי העסקה שכללו בין היתר: סוג הסם, מחיר, כמות, מקום המפגש וקבלת טלפון נייד של הלקוח. בחלק מהמקרים הלקוחות היו מגיעים למקומות מפגש, שם הייתה מתבצעת העסקה ובחלק מהמקרים, כשהלקוחות רצו לתאם משלוח של הסמים אליהם, המחיר בעבור זה היה גבוה יותר.

בשלב השלישי: פרטי העסקה היו מועברים מהיישומון לאחד הטלפונים המבצעיים של החשודים ומי מהם היה יוצא לבצע את המשלוח בהתאם למקום שנקבע עם הלקוח.

עוד גילו חוקרי המשטרה, כי ביישומון ישנה אפשרות לחוות דיעה על כל יוזר ממנו נרכשו הסמים, אודות השירות, המחיר ואיכות הסמים. כדי להימנע מביקורות שליליות בשל איכות הסמים הירודה של הסמים שהחשודים מכרו, הם נהגו להחליף את שמות היוזרים בהם השתמשו באופן תדיר.

החקירה המאומצת של חוקרי המשטרה העלתה כי גם במהלך התקופה שחלק מהחשודים שהו באילת, הם סחרו בסמים באילת והמשיכו לסחור בסמים גם בשאר חלקי הארץ.

במסגרת אותו קשר פלילי ולשם קידומו, החשודים יצרו קשר עם אחר, ממנו היו רוכשים את הסמים ובחלק מהמקרים היו נעזרים באימו של אותו אחר, גם היא מנתניה.

החשודים (18, 23, 24, 30, 50, 51 מנתניה, כפר יונה ולוד) נעצרו ביום 11.2.19 ומעצרם הוארך מעת לעת בימ"ש השלום בפ"ת. בשבוע שעבר הוגש נגד 5 חשודים כתבי אישום.

כתבי האישום מכילים 74 אישומים בעבירות של *סחר בסמים וקשירת קשר לפשע. יחד עם כתבי האישום הוגשה נגד החשודים גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם. בדיון שהתקיים בביהמ"ש, שישה חשודים נעצרו עד החלטה אחרת וחשודה אחת שוחררה בתנאים מגבילים ובהם מעצר בית.

צילום מארכיון המשטרה:

צילום-דוברות המשטרה

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: