יום שלישי, 03 באוגוסט 2021, כ"ה אב ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5407068

חדשות במה קורא נט

חדשות בכפר יונה והסביבה, חדשות, חדשות בכפר יונה, חדשות השרון,חדשות פרדסיה,חדשות עמק חפר ובת חפר, מה קורא בכפר,

חדשות כפר יונה והשרון: הורים לפעוטות בגן פרטי חוששים לעתיד ילדיהם

"לא ניתן - ילדינו לא הפקר" זעקו עשרות הורים מודאגים. והוסיפו: "היא (מנהלת הגן) ניהלה בסיס צבאי ולא גן". מה אומרת על כך עיריית כפר יונה?

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רון שלום

רכז המערכת במגזין מה קורא בכפר, מה קורא נט צלם עורך ומפיק

מאת: רון שלום

"לא ניתן - ילדינו לא הפקר"

לדבריהם: נחשפו להתנהלות פוגענית ואלימות מילולית של צוות גן פרטי כלפי ילדיהם - עשרות הורים מודאגים הפגינו בכפר יונה

שם הגן: קיים צו איסור פרסום

"לא ניתן - ילדינו לא הפקר" זועקים עשרות הורים מודאגים שהשתתפו בהפגנה בכפר יונה. המפגינים הביעו את חששם לעתיד ילדיהם.לאחר שנחשפו לדבריהם להתנהלות והתנהגות פוגענית ואלימות מילולית של צוות הגן הפרטי כלפי ילדיהם.

צפו בסרטונים מההפגנה:

הגן הוא גן פרטי הממוקם בלב כפר יונה. כשמונים ילדים. פעוטות בשלוש קבוצות גיל. גן וותיק עם צוות משפחתי וותיק. חשוב לציין כי הגן ידוע כגן עם מוניטין רב שנים.

זוג הורים לפעוטות בגן חשדו כי משהו לא תקין בגן וכי מתעללים בילדם. לפני כשבוע שלחו אותו לגן מצויד במכשיר הקלטה. כששב מהגן נחרדו לדבריהם ממה ששמעו.

חלק מההקלטות הגיעו למערכת מה קורא נט: המולה וצרחות ארוכות נשמעות לא מעט במהלך הפעילות בגן. לא פעם נשמעו הבנות מצוות הגן כשהן משתמשות בכינויים מכוערים, אלימות מילולית ובמילים לא יפות בלשון המעטה כלפי הפעוטות. נשמעות בנות מהצוות כשהן מדברות קשות לילדים ולא פעם הדיבור בטון מאיים וצעקות עם מילים כמו: "יבלולו.. אם-אם? אין אם אם......אבא לא הביא אוכל".."מרוב שהוא שמן לא יכול להחזיק את עצמו.. י-א סומו..הלך לי הגב".."אני אקח לך ת'מוצץ..את מפריעה לי".."תסתובב עכשיו..תראה מה אני עושה לך עכשיו..פנים לקיר.." וכשפעוט מבקש שוב ללכת לשירותים: .."אין לך שום קקי..שעה היית בשרותים"..

לאחר שמיעת ההקלטות הורי הגן התכנסו, החומר הועבר למשטרה שהחלה בחקירה סמויה. לדברי ההורים - למחרת הגיעו שוטרים לגן והחרימו את המצלמות המותקנות בגן.

למרות שחלק מההורים הביאו את ילדיהם לגן למחרת, חזרו ההורים בשעות הבוקר המאוחרות ואספו את ילדיהם מהגן. כבר אז נתקלו בשוטרים ובצוותי טלוויזיה.

מערכת מה קורא נט הגישה שאילתה דחופה לעיריית כפר יונה עם מספר שאלות:

1. האם יש אישורים לאותו גן פרטי בכפר יונה?

2. האם מבנה הגן עם כל ההיתרים הנדרשים?

3. האם עיריית כפר יונה מתכוונת להתערב בעקבות התפוצצות הפרשה ותלונות רבות של הורים?

4. האם עיריית כפר יונה מתכוונת לפנות/לערב את משרד החינוך בעניין ההתנהלות והחשדות של ההורים לגבי ההתנהגות של צוות הגן כלפי ילדיהם?

5. האם עיריית כפר יונה מתכוונת לתת מענה ברמה העירונית (רווחה/פסיכולוגים/ליווי וטיפול לילדים ולמשפחות) - טיפול ברמה העירונית בעיקר לאור העובדה שחלק מהילדים עולים לגני עירייה בעוד כחודש וחצי עם פתיחת שנה"ל?

להלן תגובת עיריית כפר יינה כפי שנמסרה לנו ע"י דובר העיריה מר ניר אסקוב:

עיריית כפר יונה נמסר בתגובה: "ליבנו עם ההורים והילדים ועם התחושות הקשות נוכח האירוע עימו הם מתמודדים. מאחר והאירוע נמצא תחת בדיקה וחקירה משטרתית, העירייה נמנעת בשלב זה מלנקוט עמדה בכל הנוגע לגן פרטי, זה או אחר, יחד עם זאת, ובכלל, מוקיעה מכל וכל התנהגות אלימה מכל צורה שהיא, כל שכן כלפי חסרי ישע.  לרשות העירייה מספר מקומות מצומצם במעונות היום, הפשושים, אותם היא מתפעלת באמצעות המרכז הקהילתי לצד אפשרות להסבת מבנה קיים כמעון עד ה- 1/9/21. בנוסף העירייה מעמידה לרשות  ההורים תמיכה רגשית וכלים להתמודדות זאת באמצעות השירות הפסיכולוגי החינוכי."

עיריית כפר יונה בחרה שלא לענות לשאלות.

כששאלתי את מר ניר איסקוב דובר עיריית כפר יונה מה לגבי תשובות לשאלות נעניתי: -"ראינו - זאת התגובה".

אז עירית כפר יונה לא עונה. סיבותיה עימה. 

בהפגנה שהתקיימה בשעות הערב השתתפו עשרות הורים ותושבים מודאגים. -"היא לא ניהלה גן - זה בסיס צבאי" אומרת אמא. ואילו אמא אחרת טוענת כי הילד שלה כעת בטיפולים והיא מודאגת מהתעללות. אב אחר טוען שצריך לסגור את הגן ומייד. אם לילדה אומרת שהאכילו ילדים בגן עם ידיים קשורות.

עם מספר הורים ששוחחנו הציגו לנו כי לא אחת נמנע מהם לבצע ביקורת תוך צפייה במצלמות הגן עד שלבסוף, כדברי אם לאחת הפעוטות "נאמר שרק למשטרה יש סמכות לצפות במצלמות או בהקלטות".

הורים ששוחחנו איתם טוענים כי מערכת ניהול הגן היא מערכת שיווקית משומנת ומנוהלת כבר שנים ביד רמה ע"י הבעלים הוותיקה שמציגה מצגות שווא להורים בזמן ההרשמה ובזמן ההתרשמות מהגן מחד, ומאידך פועלת באלימות מילולית ורמיסת הילדים וכבודם בשגרה כשההורים בעבודה לאחר שהפקידו את האוצר הכי יקר להם - מנגד.

פנינו למשטרת ישראל וכך נמסר למערכת מה קורא נט מדוברות המשטרה (מרחב שרון)

-"ממשטרת ישראל נמסר: מיד עם קבלת התלונה אודות חשד להתעללות בגן ילדים בכפר יונה, המשטרה פתחה בחקירה אשר עודנה מתנהלת. מטבע הדברים לא ניתן בשלב זה למסור פרטים נוספים אך נדגיש כי היחידה החוקרת מבצעת את החקירה  במקצועיות וברגישות תוך מתן קדימות בביצוע כלל הפעולות הנדרשות. אנו רואים בחומרה כל התעללות ופגיעה בקטינים וחסרי ישע ובהתאם, כל תלונה המתקבלת בהקשר זה נבדקת ונחקרת ביסודיות, במקצועיות וברגישות במטרה להגיע לחקר האמת, וכך גם תלונה זו".

על שם הגן קיים צו איסור פרסום.

צפו בגלריית התמונות:

התמונות והסרטונים באדיבות ההורים

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
3
מזעזע
דאגה | 14:26   20.07.21
2
יש בגן יותר ממאה ילדים
דינה | 09:19   20.07.21
1
תתקנו ל105 ילדים (ל"ת)
or | 10:57   19.07.21