יום שלישי, 11 באוגוסט 2020, כ"א אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5407068

חדשות במה קורא נט

חדשות בכפר יונה והסביבה, חדשות, חדשות בכפר יונה, חדשות השרון,חדשות פרדסיה,חדשות עמק חפר ובת חפר, מה קורא בכפר,

חדשות כפר יונה והשרון: מדוע כל כך הרבה הורים לילדים בכפר יונה מאוכזבים מהעירייה

"אגף חינוך - בלי חינוך" - זעקו ההורים. עיריית כפר יונה: "ניקח לתשומת ליבנו את רחשי ליבם בעת העירעורים". הורים לילדי הגנים: "נתקלנו באטימות מראש העירייה"

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רון שלום

רכז המערכת במגזין מה קורא בכפר, מה קורא נט צלם עורך ומפיק

מאת: רון שלום

אגף החינוך - בלי חינוך: כך טוענים הורים לילדים בגנים בכפר יונה

תגובת עיריית כפר יונה: "ניקח לתשומת ליבנו את רחשי ליבם בעת העירעורים". הורים לילדי הגנים: "נתקלנו באטימות מראש העירייה"

כשבעים הורים לילדי גנים בכפר יונה התאגדו והעלו את טענותיהם בגין השיבוצים הלא הוגנים לטענתם. בפברואר נאספו ההורים ע"י אגף החינוך והוסבר להם על רפורמה בשיבוצים של ילדי הגנים על פי קריטריונים ועל פי מתווה בהתייחסות לרמת הגילים של הילדים והתאמתם לקבוצות בגנים לשנת תשפ'א.

הורה לילד מגן טרום חובה: -"לאחרונה הופתענו לגלות כי השיבוצים שונים לחלוטין מהמתווה שהוצג לנו והמצב מהווה פגיעה בחינוך ילדינו.

לדוגמא, יש מספר גנים בהם ילמדו ילדים בני שלוש עם ילדים בני ארבע וכן יש גן אחד לפחות בו שובצו ילדים בני שלוש עם ילדים מעל גיל ארבע!"

בבדיקה שעשו מצאו כי העניין גורף בגנים רבים והשיטה היא "מלא את הגן כפי יכולתך" ולא עפ"י אותם קריטריונים על פיהם היה צריך להתבצע השיבוץ. מספר אימהות התארגנו ופנו למנהלת אגף החינוך ולרכזת הגנים בעיריית כפר יונה וקבעו פגישה. הטונים בפגישה היו צוורמים וההורים חשו כי מתייחסים אליהם באטימות ואף גורמי העירייה ענו להם באופן בוטה ואף בצעקות. -"אגף החינוך - בלי חינוך" כך טוענים ההורים שנפגעו ופתחו קבוצת תמיכה בפייסבוק.

-"מופגן אי צדק כלפי כ 40 ילדים בכפר יונה. ילדים משמונה גנים שובצו ע"י אגף החינוך בחוסר הגינות", כך טוענים נציגי ההורים שפנו במכתב במייל לפניות הציבור במשרד החינוך.

אמא לילד בגן: -"לא יתכן שהילד שלי יליד דצמבר 2017 ישובץ בגן עם ילד יליד ינואר 2016!!"

אמא לילד בגן: -"את פרטי הרפורמה וקריטריוני השיבוץ קיבלנו גם בעל פה ע"י גב' גלי שוורץ מנהלת תחום חינוך לגיל הרך בעיריית כפר יונה.
הרפורמה שהציגו השפיע באופן מפורש על בחירת העדפת ההורים במעמד הרישום.

במועד פרסום השיבוצים גילינו מצב אחר לחלוטין. הרפורמה לא התקיימה . לא שוקף לנו מצב חדש. 
הילדים שובצו באי צדק מוחלט בשיטת "סגירת החורים"
בגני ט.ט.ח שובצו לשנה"ל תשפ"א ילדי שנתון 2017 ובאם נותר עוד מקום- שובצו מיעוט ילדי שנתון 2016. 

לאט לאט הבנו שמדובר על 8 גני ט.ט.ח בעיר כאשר מיעוט מילדי שנתון 2016 נותרו מאחור ובשני גני חב"ד בעיר שובצו הילדים באופן שרירותי לחלוטין. 

שום רפורמה לא התקיימה כהלכה. 

בגנים אחרים שהרפורמה חלה כבר בשנה ושנתיים האחרונות התגלה מצב עגום וזעם מההורים לטענתם  ילדיהם הבוגרים בני 4 נאלצו להישאר בגן ט.ט.ח לשנה נוספת, כשגם כך הם ייפגשו את בני ובנות השנתון שלהם כבר בשנה הבאה ובכיתה א' .ניתקו אותם מרוב חבריהם לגו והותירו אותם כשהם מהווים מיעוט מוחלט."
אמא לילד בגן בר: "מאחלת להורים  הצלחה, המאבק מוצדק! הבאנו את הטיעונים הללו גם בשנה שעברה ונתקלנו באטימות ובחומה, ופשוט ויתרנו-
את העיריה  עניין אך ורק חודש הלידה של הילד שלי ושל אחרים. אני יכולה להגיד שמבחינתי, היתה רגרסיה מבחינה התנהגותית ומבחינה לימודית לא היתה שום התקדמות. שנה מיותרת." 

אז לאחר נסיונות הידברות לא מעטים, התקיימה אמש פגישה עם ראש עיריית כפר יונה, גב' שושי כחלון כידור.

הורים מכל גן התאספו ברחבת בניין עיריית כפר יונה והמתינו, בעוד נציג הורים אחד מכל גן נכנס לפגישה.

לאחר הפגישה שוב שוחחנו עם ההורים.

חן גיל אמא לילד באחד הגנים: -"בשיחה היום עם שוש כידור ראש העיר כפר יונה וגב' גלי שוורץ הצגנו את המצב האבסורדי שנקלענו אליו.
גב' שוש כידור וגלי שוורץ הפגינו שוב אטימות כלפינו: 
הן מסרו נתונים מספריים של גידול בילדי ט.ח+חובה וירידה בכמות ילדי ט.ט.ח גילאי 3 בעיר. 
הדפו את הנתונים המספריים שהצגנו בתירוצים כי הנתונים לא מעודכנים.  טענו שהן מתמודדות כרגע מול 234 ערעורים וכשיש רוב מובהק של ערעורים בנושא המתואר. טענו שידונו רק בערעורי "מקרי קצה". הגענו לפגישה במטרה להבהיר כי הרפורמה לא יכולה להתקיים בצורה כזו עקומה ושעל אגף החינוך לבצע בדק בית ולבוא לקראתינו ובכך למנוע טלטלות רגשיות עבור הילדים. הצגנו את כאבינו והצענו פתרונות מתוך רצון להקל על הילדים ולהוריד מהם הסתגלויות וקשיים נוספים.  לטענתם פתחו 5 גנים חדשים אך לא ציינו שסגרו 3. מבחינתם הרפורמה היא בגדר שאיפה. עיריית כפר יונה מציגה את המספרים מהצד שנח לה.
החלטות מתנהלות באופן מנותק מהצרכים של ההורים ושל הילדים שבסהכ בני 4.  מסגרת שאמורה להשרות  ביטחון והגנה הופכת למקום של אי ודאות וחוסר אמון.

מערכת החינוך בעיר לא מצליחה להתמודד עם הגירה חיובית שמובילה לשיבוצים בכמויות  של תושבים חדשים. עירית כפר יונה פועלת ב"שיטת המצליח". התחושה היא שמערכת החינוך תקועה מאחור ואטומה ולא מוכנה להקשיב ולקבל את אי שביעות ההורים. התחושה היא שכל בקשה שתעבור לאגף החינוך תתקבל בשלילה מוחלטת בלי פירוט בלי הסברים בלי שקיפות להורים על שינויים מערכתיים שמתוכננים לילדינו. 

כשהעיר במצב מתנדנד וכמות התושבים עולה - לא מנסים לקיים רפורמה וקופצים מעל הפופיק. 
נותנים לעיר להתבסס ומנסים לבצע שינויים במחשבה תחילה. 
גננות עוזבות לשבתון רובן בשל חשש ממגיפת הקורונה. ומודיעות בימים האחרונים שלא ימשיכו בגנים. צוותים משתנים . מבנים מתחלפים. איבדנו כל שליטה על עתיד ילדינו ולא ברור מה התיעדוף של אגף החינוך . בשיחה עימן טענו שוש כידור וגלי שוורץ  שאין להן שום קשר ושום שליטה על הגננות מאחר והן שכירות משרד החינוך . 
גם לא על החלטות הגננות על יציאה לפנסיה מהיום למחר".

תגובת עיריית כפר יונה:

דוברת העירייה גב' הילה אלמגור-אטיאס -"כ-1,500 ילדות ילדים נרשמו לגני הילדים לשנת הלימודים הבאה תשפ"א. מלאכת השיבוץ המורכבת והמאתגרת, שהושקעו בה הרבה מאוד מחשבה ומאמץ, נעשתה על פי קריטריונים מקצועיים ושוויוניים. ראש העירייה, שושי כחלון כידור ומנהלת מחלקת הקדם יסודי, גלי שוורץ נפגשו הבוקר עם נציגי ההורים הקשיבו לרחשי ליבם, אשר ילקחו לתשומת הלב בעת תהליך הערעורים שמתקיים בימים אלה ממש".

מערכת מה קורא נט קיבלה חוות דעת מפסיכולוגית ילדים: -"ילדים בני 4 המפותחים בהתאם לגילם הכרונולוגי, הן מבחינת מוטוריקה גסה ועדינה, הן מבחינה חברתית, רגשית, קוגנטיבית, אמורים להמשיך ולהתפתח יחד עם בני גילם. 
ברור מאד כי רוב של צעירים בני 2.9 עד 3, יכתיב לחלוטין את אופי המפגשים והתכנים הנחווים בגן. בהתאם לכך, ההתפתחות הרגשית והאינטלקטואלית אצל הבוגרים בני ה4 כמעט בודאות תגרום לעיכוב ואף קיים סיכון גבוה להתנהגות רגרסיבית".."ברוב המוחלט של המקרים זה לא מקדם ולא מועיל להתפתחות הילד. במקרים רבים אחרים, זה אף מביא לרגרסיה ומסב נזק לתהליך ההתפתחות הטבעי".

שאלות מערכת מה קורא נט:

נציגי ההורים טוענים לאחר הפגישה כי גם לאחר הפגישה  יצאו בתחושות קשות וגם ראש העירייה היתה 'אטומה ולא קשובה' לבעיות. עוד אומרים נציגי ההורים כי ראש העירייה הצהירה כי בשל עומס הערעורים היא תטפל ב'בעיות הקצה' בלבד. מה גורל שאר הבעיות?

כיצד הגענו למצב כזה שיש כל כך הרבה הורים מתוסכלים ולא מרוצים עם תחושות של אטימות מצידה של עירית כפר יונה והעומדת בראשה? ואם השיבוץ כל כך נפלא ונכון לדידה של עיריית כפר יונה - מדוע יש כל כך הרבה עירעורים?

מעיריית כפר יונה לא קיבלנו תשובות.

צילום: רון שלום (R) כל הזכויות שמורות

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
17
שושי תלכי כבר הבייתה
נועה | 13:13   21.07.20
16
בגין 73 דירה 1 כפר יונהיף
בן דב אמנון | 22:09   19.07.20
15
ראש עיר שהיא בושה וחרפה
צליל | 08:56   19.07.20
14
שושי כידור אישה פשוט אטומה
ישראלה | 11:55   16.07.20
13
12
שושי ילדים זה לא בדידים
מורה לחשבון | 07:59   16.07.20
11
בעלה מנהל את העיר
שי | 22:35   15.07.20
10
בחרתי בשושי כידור
אמנון | 20:21   15.07.20
9
שושנה כידור אסון לעיר
מורן | 19:44   15.07.20
8
אטומה? זה איטונג
אברהם טדסה | 16:15   15.07.20
7
ראשת עיר שערורייה
אוראל יאסו | 15:23   15.07.20
6
אויייייי שושקי שושקי
איציק מדואל | 13:52   15.07.20
5
שושי כאן זה לא צבא
אביבה ינאי | 13:08   15.07.20
4
אין חינוך בכפר
אמא לילדה באיש שלום | 12:36   15.07.20
3
אישה רעה
אביבה | 11:54   15.07.20
2
בתי ספר יסודיים
מיקי | 11:31   15.07.20