יום שלישי, 03 באוגוסט 2021, כ"ה אב ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5407068

חדשות במה קורא נט

חדשות בכפר יונה והסביבה, חדשות, חדשות בכפר יונה, חדשות השרון,חדשות פרדסיה,חדשות עמק חפר ובת חפר, מה קורא בכפר,

חדשות כפר יונה והשרון: שתי לידות עצמאיות בכפר יונה

בייבי-בום נדיר: שני מקרים של לידה עצמאית בכפר יונה בבתים שונים בתוך כ 10 דקות בכפר יונה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רון שלום

רכז המערכת במגזין מה קורא בכפר, מה קורא נט צלם עורך ומפיק

מאת: רון שלום

נדיר: שני מקרים של לידה עצמאית בכפר יונה

תוך כעשר דקות בשני מקרים שונים נולדו שני תינוקות בשעה טובה בלידה עצמאית בכפר יונה


 מדוברות מד"א נמסר למערכת מה קורא נט כי, במד"א נרשם היום בבוקר אירוע חריג ומשמח, כאשר מארבע לפנות בוקר, בתוך פחות משלוש שעות - צוותי מד"א יילדו לא פחות משמונה תינוקות ברחבי הארץ. שניים מהם נולדו בכפר יונה ושניים נולדו בתדרוך טלפוני.
 
הלידה הראשונה הייתה ב-4:15 בקריית מוצקין. הצוות פינה את היולדת לבית החולים כרמל לאחר לידת בת. מספר דקות לאחר מכן, הלידה השנייה הגיעה ב-04:24, כשצוות מד"א פינה את היולדת לאחר לידת הבן לבית החולים הדסה עין כרם, מספר דקות לאחר מכן ב-4:38 התקבל דיווח על אישה שכורעת ללדת בחדרה, צוות מד"א פינה את האם והבת הטריה לבית חולים הלל יפה שבעיר. ב-6:06 התקבל דיווח על לידה במודיעין עילית, צוות מד"א פינה את האם והבת לבית החולים.
שבע דקות לאחר מכן, התקבל דיווח על יולדת בקרית נטפים במועצה האזורית שומרון. צוות מד"א הדריך טלפונית את האם בלידה, ועם הגעתו למקום פינה את האם והבן לאחר לידה תקינה לבית החולים בלינסון.
 
בשעה 6:18 התקבלה קריאה בכפר כנא בבית פרטי על יולדת עם צירים דחופים. לאירוע הוזנקו ניידות מד"א. צוות מד"א הדריך טלפונית את היולדת שילדה את בנה טרם הגעת הצוותים. היולדת ובנה פונו במצב יציב לבית החולים האיטלקי בנצרת.
 
הלידה השביעית נרשמה בשעה 06:47, כאשר התקבל דיווח על יולדת בכפר יונה. צוות מד"א פינה לבית החולים לניאדו יולדת לאחר לידה בבית, היולדת ובתה פונו במצב יציב. שש דקות לאחר מכן, בשעה 06:53, הגיעה הלידה האחרונה, גם היא בכפר יונה, במסגרתה נולד בן שפונה לבית החולים לניאדו במצב יציב.

אלי בין, מנכ"ל מד"א: "עברנו בוקר לא שגרתי, אך מבורך ושמח היום. הדבר הכי חשוב מבחינתנו הוא בריאות היולדות והתינוקות ואנו אכן שמחים שכל שמונת הלידות הסתיימו בהצלחה, חשוב לציין כי המקום הבטוח ביותר ללדת בו הוא בחדר הלידה בבית החולים, מומלץ להתקשר למוקד החירום 101 מוקדם ככל האפשר ולא להמתין לרגע האחרון. משפחת מד"א מאחלת ליולדות ולבני משפחותיהם מזל טוב, בריאות ואושר".
 
תודה לזכי הלר דובר מד"א


צילום: דוברות מד"א

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: