יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5407068

חדשות במה קורא נט

חדשות בכפר יונה והסביבה, חדשות, חדשות בכפר יונה, חדשות השרון,חדשות פרדסיה,חדשות עמק חפר ובת חפר, מה קורא בכפר,

חדשות כפר יונה והשרון: מי גרם ל'קורונה' להשתולל בכפר יונה?

כל בית הספר "הדר" נסגר ל-14 יום. שכבת כיתה ד' ושכבת כיתה ה' מביה"ס "דרך". כל התלמידים, המורים וצוות החינוך שבא עמם במגע - לבידוד. גן הילדים "קשת" וגן "פעמון" - הילדים והצוות החינוכי -לבידוד עד ליום 22.3.20

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רון שלום

רכז המערכת במגזין מה קורא בכפר, מה קורא נט צלם עורך ומפיק

מאת: רון שלום

מי גרם לקורונה להשתולל בכפר יונה?

בית חינוך "הדר" נסגר ל-14 יום. כל התלמידים והצוות - בבידוד. כל שכבת כיתה ד' וכל שכבת כיתה ה' בבית חינוך "דרך" ביפה נוף בבידוד. כולל הצוות החינוכי. כל ילדי גן "קשת" וגן "פעמון" והצוות החינוכי בבידוד

"לי זה לא יקרה". וגם "מה עושים סיפור מכל דבר". משפטים שנשמעו לא מעט בקרב תושבים. והנה מגיפת הקורונה הגיעה לישראל ואף לא פסחה על אזור השרון בכלל ועל תנובות וכפר יונה בפרט.

חולה אחד מתנובות כבר פונה לפני מספר ימים לאחר ששהה בבידוד.

שני חולים תושבי כפר יונה ששהו בספרד נחתו לפני כשבוע, נכנסו לבידוד ופונו לפני יומיים לאחר שנמצא כי נדבקו במחלת הקורונה. למחרת היום נודע על חולה נוסף מכפר יונה.

הבוקר, לאחר שנודע כי ילדים מבתי הספר "הדר" ו"דרך" מכפר יונה, נדבקו ובעקבות דאגות אמתיות של תושבים שזעקו ממש בשיחות פרטיות, בסופרים בקניונים ברחובות וברשתות החברתיות הגיעה הרופאה האחראית על אזור השרון לסיור בכפר יונה הן בבתי הספר המדוברים והן בגנים המדוברים.

בעקבות הסיור קיימה ראש עיריית כפר יונה הגב' שושי כחלון כידור עם הרופאה הנפתית ד"ר שולמן ישיבה דחופה בה התקבלו שורה של החלטות כפי שפורטו לעיל.

להלן הודעה של עיריית כפר יונה לתקשורת:

הודעה לתקשורת

שלום רב, 

בעקבות שני מקרי הידבקות בנגיף הקורונה בבתי הספר בכפר יונה הוחלט בהנחיית משרד הבריאות ולאחר סיור שנעשה הבוקר עם הרופאה הנפתית ד"ר שולמן וראש העירייה, שושי כחלון כידור בבתי הספר ובגנים, את ההחלטות הבאות:   

1. בית הספר "הדר" יסגר זאת למשך 14 ימים בין התאריכים 8-22/3/20, כולל. חזרה לשגרת הלימודים תתבצע ביום ה- 23/3, כל תלמידי בית הספר הוכנסו לבידוד.

2. תלמידי השכבות ד' ו- ה' מבית ספר "דרך" כולל כל אנשי הצוות החינוכי שהיו במגע כזה או אחר עם התלמיד שנמצא חיובי לקורונה ישהו בבידוד עד לתאריך 18.3, חזרה לשגרת הלימודים תתבצע ביום ה- 19/3. 

3. גני הילדים "פעמון" ו"קשת" כמו גם הצוות החינוכי ישהו בבידוד  עד לתאריך 22.3  חזרה לשגרת הלימודים תתבצע ביום ה- 23/3.

שושי כחלון כידור : אגף החינוך ואנוכי נמצאים בקשר רציף עם משרד הבריאות ופועלים לפי הנחיותיו. בהמשך לכך, ועל פי החלטת משרד הבריאות הצוות החינוכי ותלמידי בית הספר "הדר" ישהו בבידוד כמו גם הצוות החינוכי ותלמידי שכבות ד' ו -ה' בבית ספר "דרך" וכן הצוות החינוכי ותלמידי גני הילדים "פעמון" ו"קשת". אני גאה בתושבי העיר אשר מקפידים לעקוב אחר ההנחיות ולמלאן. העירייה תומכת ונמצאת בקשר עם המשפחות השוהות בבידוד ועם בני המשפחה שחלו בנגיף ומסייעת במקרה הצורך לכל תושב. מאחלת שהשקט והבריאות ישובו במהרה".

הילה אלמגור אטיאס
דוברת עיריית כפר יונה

אז ראשית - הכי חשוב לבצע ניטרול ובידוד ולפעול על פי ההנחיות של אנשי המקצוע והרשויות המוסמכות: משרד הבריאות ועיריית כפר יונה. יש לעקוב אחר ההודעות מעת לעת.

יישר כח לעושים במלאכה.

קולות בציבור נשמעים שוב ושוב באמרם כי - בהקדם יש לחקור ולטפל עניינית ונקודתית ולמצוא מי הגורם להשתוללות הקורונה בכפר יונה (ובמדינת ישראל בפרט ובעולם בכלל) ואם צריך אזי גם למצות עימם את הדין. זו אחריות עירונית -ארצית מחד ולבדוק אולי היה כאן חוסר אחריות משווע מאותו חולה או חולים שגרמו להפצת הנגיף בצורה כה גורפת.

רק בריאות

צפו בגלרייה:

צילום: רון שלום (R) כל הזכויות שמורות

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
קשקושים בשרשרת
סיבוב פרסומי ללא ערך | 14:57   13.03.20