יום שני, 10 באוגוסט 2020, כ' אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5407068

חדשות במה קורא נט

חדשות בכפר יונה והסביבה, חדשות, חדשות בכפר יונה, חדשות השרון,חדשות פרדסיה,חדשות עמק חפר ובת חפר, מה קורא בכפר,

חדשות כפר יונה והשרון: סרטון מד"א-גל החום

צפו בסרטון מד"א: המון דברים שלא ידעתם על גל החום. נתונים והמלצות של ד"ר שפיר בוטנר, מנהל בית הספר לפראמדיקים במגן דוד אדום

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רון שלום

רכז המערכת במגזין מה קורא בכפר, מה קורא נט צלם עורך ומפיק

מאת: רון שלום

גל החום הכבד - חודש מאי 2020: נתונים והמלצות

שלושה קשישים תושבי הדרום במצב קשה - מתחילת השבוע - שמונה לקו במכת חום, שניים מתוכם נפטרו

השרב הכבד שפקד את ישראל, החל מיום שישי האחרון, גבה קורבנות וגרם לצוותי מד"א לטפל במעל ל-1,200 פגיעות שונות בשל החום - התייבשות, עילפון, סחרחורות, מכות חום ועוד. במהלך היום נרשמו שלושה מקרים בהם קשישים תושבי הדרום טופלו ע"י החובשים והפראמדיקים של מד"א כשמצבם קשה.
מיום שישי האחרון ועד היום בשעות הצהריים נרשמו שני מקרי מוות כתוצאה מהחום הכבד וכ-1,200 מקרים בהם אזרחים נפגעו. במוקד 101 של מד"א התקבלו למעלה מ-725 קריאות בגין חולשה וסחרחורות, למעלה מ 370 קריאות על מקרי עילפון וכ-90 קריאות על מקרי התייבשות.
במהלך הבוקר התקבלו שלוש קריאות במרחב נגב של מד"א: שני מקרים שונים בבאר שבע, גבר בן 87 ואישה בת 94 אשר אותרו במצב קשה בביתם כשהם סובלים ממכות חום ובירוחם, גבן 65 התמוטט ברחוב בעקבות מכת חום. השלושה טופלו ע"י חובשים ופראמדיקים של מד"א ופונו במצב קשה לבי"ח סורוקה.
אלי בין מנכ"ל מד"א: "עם תחילתה של עונת הקיץ, ונוכח השרב הכבד שפקד את ישראל בימים האחרונים, אנו מבקשים מהציבור להקדיש תשומת לב יתרה לשמירה על סביבתם הקרובה וכן לדאוג לאוכלוסיות בסיכון – קשישים, בודדים, חולים וילדים קטנים, אשר עלולים להיפגע באופן קשה בשל היעדר שמירה על ההנחיות בימים חמים אלו. מתחילתו של גל היום ועד כה, חווינו טרגדיות רבות וטיפלנו במקרים קשים, אשר היו יכולים להימנע במידה של טיפול נכון. אנו קוראים לציבור להישמר ולהיזהר, כדי לצמצם את הפגיעות ככל שניתן".
תודה לזכי הלר דובר מד"א

תודה לנדב מצנר סגן דובר מד"א

תודה לד"ר שפיר בוטנר, מנהל בית הספר לפראמדיקים במגן דוד אדום

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: