יום שישי, 03 ביולי 2020, י"א תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5407068

חדשות במה קורא נט

חדשות בכפר יונה והסביבה, חדשות, חדשות בכפר יונה, חדשות השרון,חדשות פרדסיה,חדשות עמק חפר ובת חפר, מה קורא בכפר,

חדשות כפר יונה והשרון: שבועות - הנחיות מד"א

ריכזנו עבורכם הנחיות מאת דוברות מד"א

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רון שלום

רכז המערכת במגזין מה קורא בכפר, מה קורא נט צלם עורך ומפיק

מאת: רון שלום

חג השבועות - הנחיות מד"א

מערכת מה קורא נט מעבירה לכם את ההמלצות של מד"א כפי שהועברו אלינו מדוברות מד"א.
 
חג שבועות בפתח ובמד"א ממליצים כיצד לחגוג ולטייל בבטחה.
לקראת חג שבועות שיחל בסוף השבוע, במד"א ערוכים לאבטח רפואית את המתפללים הצפויים להגיע לכותל המערבי בירושלים לתפילת "תיקון ליל שבועות" ולתפילת "ותיקין", ולאבטח רפואית את הישראלים אשר צפויים לצאת לטייל, ולפקוד את אתרי הבילוי והנופש ברחבי הארץ. בנוסף, כידוע, בחג השבועות נהוג לאכול מוצרי חלב. במד"א מזכירים לכל מי שאובחן כרגיש ללקטוז להישמר ולהימנע מאכילת מוצרי חלב. בנוסף, מי שסובל מאלרגיה לחלב ומוצריו, צריך להצטייד במזרק אפיפן לטיפול בהתקפי אלרגיה מסכני חיים (על פי הנחיות הרופא המטפל).
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "במהלך חג השבועות יעמדו כוחות מד"א ברחבי הארץ בהערכות מיוחדת, על מנת להעניק מענה רפואי מהיר ומקצועי לכל אירוע שעלול להתרחש. כדי שנעבור את החג בשמחה וללא אירועים טראגיים, אני קורא לציבור להישמע להנחיות הזהירות, להקפיד על בטיחות הילדים ולהזעיק בכל צורך רפואי את צוותי מד"א בטלפון החירום 101 או באמצעות יישומון 'מדא שלי'. חשוב לגלות ערנות וזהירות, ובמקביל להמשיך ולהקפיד על הנחיות משרד הבריאות בנושא נגיף הקורונה. אנו במגן דוד אדום מאחלים לכל עם ישראל חג שבועות שמח".
מדריך מגן דוד אדום לחג השבועות:
שבועות הוא חג החלב ועלול להיות מסוכן לאלרגיים לחלב ומוצריו ולרגישים ללקטוז:
לאנשים שאובחנו ע"י רופא כאלרגיים לחלב, מומלץ לשאת בכל עת מזרק אפיפן (עפ"י הנחיות הרופא המטפל). עם זיהוי החשיפה לאלרגן, יש להתקשר מיד למוקד מד"א בטלפון החירום 101 או באמצעות יישומון "מד"א שלי", שיכול לסייע באיתור מיקומכם המדויק.
מנהגי החג מהנים אך יכולים להיות מסוכנים:
אחד המשחקים האהובים על ילדים בחג שבועות הוא השלכת שקיות מלאות במים אל עבר הולכי רגל ומכוניות נוסעות. חוסר ערנות בכביש, לצד תגובת בהלה מידית לשקית המים שהושלכה על שמשת המכונית, עלולים לגרום לנהג לאבד את השליטה במכונית, ולתאונת דרכים. בשנים האחרונות הוזעקו צוותי מגן דוד אדום לטפל בנהגים והולכי רגל שנפגעו כתוצאה מאירועי השלכת שקיות מים "תמימות" על שמשת המכונית.
סכנת התייבשות במהלך טיולים בחג:
מזג אוויר חם עלול לסכן חיי אדם, לרבות תינוקות, ילדים וקשישים. במד"א מזכירים כי ישנן פעולות רבות שניתן לנקוט על מנת להימנע מהתייבשויות, מכות חום ושאר פגעי מזג האוויר:
1. יש להקפיד על שתייה מרובה של נוזלים ולהתאים את הבגדים למזג האוויר ולשעות הפעילות.
2. יש לשתות כמויות מספיקות של נוזלים מעבר לתחושת הצימאון.
3. שתייה קרירה עדיפה משתייה חמה.
4. יש להקפיד על מנוחה במקום מוצל וקריר, ולשוהים בחוץ מומלץ לחבוש כובע ולהשתמש באמצעי הגנה מהשמש.
5. אם מופיעים סימני התייבשות (סחרחורות, חולשה, בחילות), יש להפסיק כל פעילות גופנית, לשהות במקום מוצל וקריר, ולהרבות בשתייה אף מעבר לתחושת הצימאון.
כללי זהירות בחוף הים ובבריכות:
1. יש לרחוץ רק בבריכות ובים בחופים מוכרזים, הנמצאים בפיקוח מציל ובזמן שיש בהם שירותי הצלה.
2. יש להישאר תמיד בטווח העין של המציל. אם אינכם רואים את המציל, גם הוא כנראה לא רואה אתכם ואתם עלולים להימצא בסכנה - אם המתרחץ מגיע לאחר שעות הפעילות של המציל          בחוף או בבריכה - אין להיכנס למים!
3. אין לאפשר לתינוקות וילדים להישאר אף לא לרגע ללא השגחת מבוגר אחראי, סמוך למקורות מים! לעולם אין לנתק מגע או קשר עין! תינוקות וילדים עד גיל 5 הם אוכלוסייה מועדת לטביעה.      עקב מבנה גופם, הם עלולים להתהפך כשראשם קדימה אל תוך מי הבריכה, הים, הגיגית, האמבטיה וכו'. ילדים גם אינם מבינים את מהות הסכנה ואינם יודעים להיזהר. על כן, החשיבות            בשמירה צמודה עליהם ליד מקורות מים משמעותית ומצילה חיים.
4. מצופים, גלגלי ים ודומיהם, מקנים תחושה מוטעית של בטחון. זכרו שפריטים אלה אינם מעניקים הגנה מלאה לילד מפני סכנות הטביעה, ועל כן חשוב להקפיד לשמור על ילדים גם כשהם            מצוידים בפריטים אלה.
5. טביעה מתרחשת תוך רגעים בודדים. מספיקות דקות מעטות מאוד של חוסר תשומת לב מלאה, בהן הילד עלול לטבוע. יש להישאר כל העת בטווח יד מהילדים שבמים, ולהתרכז רק בהם!
6. הרחצה בים תחת השפעת אלכוהול מסוכנת ואסורה בהחלט.
7. אחת הסיבות העיקריות לטביעה בים התיכון היא הילכדות של השוחה ב"זרם חוזר" (מערבולות). מדובר בזרמים שקיימים בין אזורי הגלים, וניתן לזהותם כשרואים ים גלי ולא שקט, צבע מים      שונה מסביבתו בגלל העומק הרב או סחף של אצות וחול. מי שנקלע ל"זרם חוזר", ובשמו האחר "זרם סחף" ומנסה לשחות נגד הזרם חזרה לחוף, עלול לכלות את כוחותיו, להתעייף, ובסופו        של דבר לטבוע. האפשרות להיחלץ מהמצב המסוכן היא לא להתנגד לזרם ולחכות עד שהמים ייקחו אותך מחוץ לזרם, לתוך הים. הזרם ייחלש ויאפשר שחייה בקלות יחסית, חזרה עם                הגלים, אל החוף. זרם הסחף הוא אחד מגורמי הטביעה העיקריים למי שאינו מנוסה בשחייה, אך גם

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: