יום שלישי, 03 באוגוסט 2021, כ"ה אב ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5407068

חדשות במה קורא נט

חדשות בכפר יונה והסביבה, חדשות, חדשות בכפר יונה, חדשות השרון,חדשות פרדסיה,חדשות עמק חפר ובת חפר, מה קורא בכפר,

חדשות כפר יונה והשרון: האם עיריית כפר יונה וראשיה צריכים לחשב מסלול מחדש בעניין החזר הכספים?

תושבים מתלוננים: הילדים בבידוד ביטלנו הרישום לקייטנות מתנ"ס/עירוניות. דורשים את כספם בחזרה- עיריית כפר יונה/המרכז הקהילתי גבו הכספים וטוענים: זה בידי משרד החינוך

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רון שלום

רכז המערכת במגזין מה קורא בכפר, מה קורא נט צלם עורך ומפיק

מאת: רון שלום

תושבים שביטלו הקייטנות לילדיהם - דורשים החזר כספי

טוענים שהמרכז הקהילתי/עיריית כפר יונה לא מחזירים את הכסף. עיריית כפר יונה: זה לא בידינו. זה משרד החינוך

רישום לקייטנות של מוסדות החינוך בכפר יונה החל במהלך חודש יוני. מאות ילדים נרשמו במסגרות השונות לקייטנה של בתי הספר ולקייטנות הגנים.

הקייטנות  אמורות לפעול החל מיום 4.7.2021 ועד 22.7.2021.

ההתפרצות המחודשת של הקורונה גרמה לעלייה חדה בתחלואה בכפר יונה שהתבססה בגאון במקום השני בתחלואה לנפש ביחס לכמותאוכלוסיה בארץ, למשפר תלת ספרתי של חולים מאומתים בכפר יונה האדומה ובהתאם, כניסה לבידוד של ילדים רבים בכפר יונה, ואף למשפחות שלמות ובהמשך למסגרות חינוכיות שלמות כמו גני ילדים שלמים, בי"ס בר אילן ובית חינוך הדר.

הורים רבים נלחצו מהמצב, מה עוד שילדים רשומים במספר מסגרות, לחלק מההורים שניים-שלושה ילדים בבתי ספר שונים.

כמובן כאשר ילדים מאומתים לקורונה או נמצאים בבידוד הם אינם יכולים להגיע לקייטנה כי הם בבידוד.

כך קרה לא' - אם לשלושה ילדים שרשמה את שלושת ילדיה לקייטנות, שילמה על כ"א 300 ש"ח. -"הילדים שלי בבידוד, לא היו דקה בקייטנה, כל כפר יונה אדומה. שילמתי על קייטנות לילדי סה"כ 900 ש"ח שאני עכשיו זורקת לפח ולעיריה זה לא מזיז".

מ' אמא לילד בבידוד: -"התקשרתי למתנס מוקדם בבוקר יום א והודעתי שאני מבטלת הרישום בגלל שבני בבידוד יחד עם כמעט כל הכיתה. לאחר שביצעו בירור, ענו לי במתנס כפר יונה שלא נקבל החזר. זו חוצפה וממש גזל."

י' אמא לילד בבית חינוך 'הדר': -"15 ילדים מהכיתה יחד עם בני בבידוד - ברור שהעירייה צריכה לקחת אחריות ולהחזיר את הכסף ששילמנו מבלי שהילדים היו אפילו דקה בקייטנה."

ש' אם לשניים: -"אני רשמתי את שני הבנים שלי: גיל 7 וגיל 9 לקטנה של בית הספר. כל ילד 300 ש"ח. בגלל העלייה החדה בתחלואה ובעלי אסמטי בקבוצת סיכון החלטתי לא לשלוח. ביקשתי מהעירייה החזר כספי והם מסרבים להחזיר". -למי פנית וממי קיבלת תשובה? -"שושי עטיה מהעיריה"

מ' רשמה את ביתה בת ה-8 וביטלה לפני שהקייטנה החלה: -"חוצפה של עירייה וראשת עיר הולכת ראש בקיר. נראה לה שאנחנו קוטפים כסף על העצים. גם המתנ"ס מתנער ולא מחזירים כסף גם לילדי הגנים".

ס' אם לשלושה בקייטנות: -"אני בהריון. אני לא מחוסנת. שני ילדיי בבידוד ולא שלחתי את שלושת ילדיי לקייטנות. חוששת להידבק וזה לא מזיז לאף אחד לא במתנס ולא בעירית כפר יונה. ביקשת הכסף חזרה.  900 שקלים שאנחנו היינו מוכנים להשקיע עבור ילדינו אחרי שנה כה קשה. והעיריה לא מוכנים להחזיר. נלך עד הסוף."

תגובת עיריית כפר יונה כפי שנמסרה ע"י דובר העיריה מר ניר איסקוב:

-"מעיריית כפר יונה נמסר בתגובה: "העירייה קשובה לצרכי ההורים ופנתה למשרד החינוך, הגורם המפעיל את הקייטנות, בבקשה לבדוק האם לפנים משורת הדין ניתן להשיב את כספם, בעקבות מצב הקורונה בעיר. כבר עתה ידוע כי הורי תלמידי בית חינוך 'הדר' יקבלו את כספם, מאחר שהקייטנה במקום לא מתקיימת בשל התחלואה".

עיריית כפר יונה גובה את הכסף ואומרים 'זה לא אנחנו.. זה הם..זה משרד החינוך'.

האם בעלי התפקידים בעיריית כפר יונה צריכים לעשות חישוב מסלול מחדש בעניין ההתייחסות למקרה זה?

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: