יום רביעי, 19 בפברואר 2020, כ"ד שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5407068

חדשות במה קורא נט

חדשות בכפר יונה והסביבה, חדשות, חדשות בכפר יונה, חדשות השרון,חדשות פרדסיה,חדשות עמק חפר ובת חפר, מה קורא בכפר,

חדשות כפר יונה: שיפור עצום במצב הגנים הציבוריים

הבוקר: סיור שביצענו במרחב הגנים הציבוריים בכפר יונה - רואים יותר ירוק. צוותי אגף שפ"ע וגינון פועלים בשטח

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רון שלום

רכז המערכת במגזין מה קורא בכפר, מה קורא נט צלם עורך ומפיק

מאת: רון שלום

שיפור עצום במצב הגנים הציבוריים: רואים יותר ירוק

כשבועיים לאחר הכתבה הקודמת שעלתה כאן בעקבות פניית תושבים על ההזנחה במרחבים הציבוריים בכפר יונה, יצאנו שוב לבדוק מה נשתנה במיוחד בגינות הציבוריות הגדולות.

מיד בתחילת הסיור ניכר כי הושקעה עבודה בגיזום וטיפול בשדרות והצירים המרכזיים בכפר יונה, בכיכרות ובצמתים המרכזיים. עדיין נותרה עוד עבודה רבה ברחובות הפנימיים בפרט ולאורך כביש 57 בכלל. בשטח פגשנו את אנשי אגף שפ"ע ומחלקת הגינון, שעובדים במרץ במספר מקומות בכפר יונה לאורך הצירים המרכזיים, בגנים הציבוריים ובסמוך להם.

להלן עיקרי תמונת המצב בגנים הציבוריים הגדולים בכפר יונה:

גן יחזקאל : השיפוץ בגן זה תקוע. הגן עדיין 'לא מזמין' מבקרים. לא חל שום שיפור בעניין התחזוקה של הגן והגינון למעט שנעשתה עבודת ניקיון בגן. עדיין אין כלל דשא וחלק גדול מהצמחייה מיובשת. עלים יבשים בכל מקום. סביב המבנה בלב הגן מפוזרות ערימות של חול, אבנים, סלעים וברזלים. קיימת גדר החוסמת את המעבר לחלק משטח  מהגן. נדרשת עבודת גינון יסודית בד בבד עם שיפוץ הגן.

גן נאבולסי : הושקעה עבודה רבה ברחבי הגן בתחום הגינון, גיזום וסידור שבילים וערוגות, הדשא טופל באינטנסיביות ונראה הרבה יותר ירוק. גם בתחום הניקיון ניכר כי הושקע מאמץ רב של העירייה ושטח הגן נקי ומטופח. עדיין נדרש ריענון צמחייה, החלפת צמחים, שתילת פרחים, בעיקר בכניסות לפארק ובפינות וסביב המדשאה

גן ברזאני: עבודות השיפוץ של מבנה הפיקוח והשיטור העירוני משפיעות באופן ישיר על מצב הגינון בגן. הצמחיה מיבשת והדשא עדיין צהוב ברובו. נראה כי נעשה ניסיון לשפר, אך עדיין לא מספיק. בגן ברזאני הוחלפו המרכזיות הישנות במרכזיות השקייה חדישות איכותיות. אחזקה - עדיין נראה רע ומוזנח. פגשנו במספר מקומות בגן את אותן אבנים ובלאטות שבורות בשבילים ואבני שפה של השבילים, כך שהעוברים ושבים שם יכולים ליפול בקלות ולהיפגע. נדרש ריענון וחידוש הצמחייה, שתילת פרחים וסידור הערוגות וכמובן הצלת הדשא שלא התאושש עדיין..

סיכום: עיריית כפר יונה הכניסה בימים אלו שני קבלני גינון חדשים. אכן שיפור עצום ועדיין נדרשת השקעה כספית גדולה בריענון הגינון וטיפול במדשאות.

נמשיך לעקוב. דווחו לנו

צילום רון שלום (R) כל הזכויות שמורות

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
3
"הגן שלנו סגור"
בעז | 16:04   29.08.19
2
1
הכל מראית עין המצב גרוע ונשאר גרוע
גואטה יוסף | 14:32   25.08.19