יום שישי, 24 בספטמבר 2021, י"ח תשרי ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 050-5407068

חדשות במה קורא נט

חדשות בכפר יונה והסביבה, חדשות, חדשות בכפר יונה, חדשות השרון,חדשות פרדסיה,חדשות עמק חפר ובת חפר, מה קורא בכפר,

נערת רוק עם אג'נדה חברתית

פז גלזר, חיית במה צבעונית ומוכשרת, במיזם חברתי ראשון מסוגו בישראל

פורסם בתאריך:


מה גרם לנערת הרוק פז גלזר ילידת כפר יונה להקים חברה לפיתוח עסקי עם מודעות חברתית, מדוע אחת האג'נדות המרכזיות שלה כיום היא לפעול למען רווחתם של אוכלוסיות מוחלשות וכיצד היא מיישמת את זה במיזם חברתי ראשון מסוגו בישראל שהגתה להכשרת אנשי מקצוע לשירות אוכלוסיות מוחלשות, ביניהן בעלי מוגבלויות וקשישים בבתיהן?

 

פז גלזר, בת 33, היא חיית במה צבעונית ומוכשרת באופן מיוחד שהחלה את הקריירה המוזיקלית שלה בגיל 19. את הרגישות הרבה שמאפיינת אותה ביטאה פז גלזר לא רק בחומרים המוזיקליים שלה, אלא גם בפעילויות הרבות שלהם למען נשים, למען בעלי מוגבלויות ולמען החברה בכלל.

הפעם הראשונה היתה לאחר שהופיעה על במות שונות עם חומרים מקוריים שלה והכירה את התעשייה מבפנים כשהיתה בת 24 והחלה ללמוד ברימון, שם פגשה במוזיקאיות מוכשרות בתחילת דרכן שרצו לפרוץ ולא ידעו איך. פז החליטה וגם הצליחה להפיק את ערבים תרבותיים בשם "מקורית" שממשיכים לרוץ על ידי מי שהיה כבר אז שותף של פז לפרויקט. מטרת הערבים היא לאפשר חשיפה למוזיקאים צעירים, והם משלבים מכירת אמנות והופעות מוזיקליות.

פרויקט מקסים נוסף לקידום אמנות ברת השגה אותו פיתחה והפיקה פז גלזר הוא הקמת קהילה ראשונה מסוגה של מוזיקאיות ונגניות ברמה מאוד גבוהה, עבורן הפיקה גלזר מופע של 13 שירים מקוריים. פז הצליחה להרים 2 מופעים מדהימים כאלה, אולם מאחר ונאלצה לממן בעצמה את כל ההוצאות שהיו כרוכות בהם היא נטשה את העניין והמשיכה הלאה.

בשלב זה החליטה פז שהיא רוצה לנסות לעבוד כשכירה, על מנת שתהיה לה משכורת קבועה כל חודש וכך החלה את הקריירה שלה בתחום העמותות. תחילה עבדה כמדריכה שיקומית בעמותת צ'יימס ישראל המיועדת לאוכלוסיות של בעלי מוגבלות שכלית. לאחר מכן עבדה בעמותה אחרת, שגם היא פועלת למען אנשים עם מוגבלויות שכליות ופיזיות והיתה זו שניהלה שם את הרשת החברתית הראשונה בישראל לאנשים עם מגבלה שכלית.

לאחר כשלוש שנים, עברה פז לשמש כמנהלת תוכן בעסק החברתי "זה זה" – קהילה של צעירים שמייצרת פרויקטים עם אימפקט חברתי.

הניסיון הרב שצברה פז עם עמותות, אוכלוסיות מיוחדות ומיזמים חברתיים, הוליד בה את ההבנה על הבעייתיות שקיימת במודלים עסקיים עם ראייה חברתית, ביניהם גם עמותות. פז החליטה להרים את הכפפה ופתחה עסק שמתמחה בפיתוח עסקי עם מודעות חברתית. המודל שמציעה פז מותאם באופן אישי לכל עסק בהתאם לצרכים שלו, ומאפשר לו לשלב עשייה חברתית בקנה מידה רחב שמצד אחד תתרום לחברה ומנגד תגדיל את הכנסות העסק.

בשנה האחרונה היא שקדה על מיזם חברתי כזה יחד עם אתר "טוב תודה" שיצא לאוויר ממש לאחרונה וכבר מניב תוצאות מרשימות. אתר "טוב תודה" המאגד מאות אנשי מקצוע מתחומים שונים מציע מעתה הכשרה מקצועית יחידה מסוגה בישראל לבעלי מקצוע שמטרתה לחשוף אותם לאתגרים האפשריים שצפויים להם בעת הגעתם לבתיהם של נכים, פגועי נפש, קשישים או קורבנות תקיפה מינית. בהכשרה לומדים המשתתפים כיצד לתת שירות רגיש וסבלני המותאם לכל אחד ואחת.

פז הצליחה לרתום לטובת המיזם של אתר "טוב תודה" את עמותת נגישות ישראל, העמותה למען קשישים "והדרת" ועו"ד  קרן גרינבלט מייסדת שותפה ומנכ"לית עמותת "לילה טוב" ויועצת עצמאית למניעת הטרדה מינית והטמעת חשיבה מגדרית.  אנשי מקצוע שמשתתפים בהכשרה, אשר עלותה סמלית, זוכים לקידום באתר "טוב תודה" וביותר הפניות אליהם. ההכשרה הראשונה של המיזם הסתיימה ממש לאחרונה ובאפריל צפויה להתקיים הכשרה נוספת.

לרישום ולפרטים על ההכשרות הבאות:  https://www.tovtoda.co.il/Page.aspx?pageId=25, או בטלפון: 073-2721350

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: