יום רביעי, 26 ביוני 2019, כ"ג סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5407068

חדשות במה קורא נט

חדשות בכפר יונה והסביבה, חדשות, חדשות בכפר יונה, חדשות השרון,חדשות פרדסיה,חדשות עמק חפר ובת חפר, מה קורא בכפר,

מוצאי שמחת תורה: אלפי תושבים שמחים ורוקדים בהקפות שניות

בתי כנסת רבים בכפר יונה הוציאו את ספרי התורה לקהל. שולחנות עמוסים מכל טוב שתייה קלה וגם חריפה. דיג'יי הרקידו את הקהל ברחבות בתי הכנסת. וגם ריח בחירות באוויר

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רון שלום

רכז המערכת במגזין מה קורא בכפר, מה קורא נט צלם עורך ומפיק

מאת: רון שלום

מוצאי שמחת תורה: אלפי תושבים שמחים ורוקדים בהקפות שניות בכפר יונה

בתפילת שחרית הבוקר, קראנו כבכל שנה בכל בתי הכנסת, את פרשת 'וזאת הברכה'. כך הושלמה הקריאה של כל התורה שנמשכה כל השנה. מיד החלה הקריאה מחדש בתורה בפרשת 'בראשית'. על פי הנהוג כל המתפללים עלו לתורה כולל הילדים בבתי הכנסת השונים. נאמרו פיוטים 'משיב הרוח ומוריד הגשם' ובוצעו הקפות לאחר כל תפילה משך כל היום. שפע ממתקים ושקיות הפתעות חולקו לילדים.

כבכל שנה התקיימו ההקפות השניות המסורתיות ברחבות בתי הכנסת ביישובי השרון בכלל ובכפר יונה בפרט. מייד במוצאי שמחת תורה, קישטו את בתי הכנסת והרחבות, הציבו בבתי כנסת רבים עמדות די. ג'יי שהרקיד והלהיב את הקהל הרב גדש את רחבות בתי הכנסת בכפר יונה.

בחלק מבתי הכנסת הקימו עמדות של פלאפל, פיצה, שערות סבתא, קלחי תירס, טיגונים ועוד. שתייה קרה וגם שתייה חריפה חולקו לכל.

בבית הכנסת בית אל הציבו עמדות עם סירי ענק של שמן ונשים צדקניות מכינות ספינג', בוריקה ועוד מתוקים כיד המלך. עמדת פלאפל מקצועית ומנות חולקו לכל חינם אין כסף. מתפללים, מתנדבים ואנשים טובים רבים סייעו בלוגיסטיקה ובארגון ובהכנת המזון והשתייה ברוחב לב.

במספר מקומות הגיע די.ג'י עם הגברה שמשמח את הקהל. במספר בתי כנסת הגיעו פייטנים ותזמורות מקצועיות לשמח את הקהל. לישיבת 'פני מאיר' הגיע פייטן זמר ובנוסף היקצו את אולם הישיבה עבור ריקודי נשים בנפרד. והגדילו לעשות בפני מאיר עת הביאו מתנפחים עבור הילדים. חגיגה עצומה. והעיקר: ספרי התורה הוצאו לרחבות בתי הכנסת והקהל מבצע הקפות כמיטב המסורת, רוקדים ושרים עם ספרי התורה.

כן, וגם ריח הבחירות עולה באוויר כאשר בסיורינו בבתי הכנסת השונים פגשנו את ראש העיר אפי דרעי ואת אלברט טייב המועמדים לראשות העיר כפר יונה וכן את איציק בראון ועוד נציגים הרצים למועצת העיר כמו: יצחק דב, ברק אשרם, צביקה ימין ופעילים שונים.

תודה לשושי כחלון כידור שדאגה לא לקפח את החוגגים בגינות הדר ושלחה לנו סירטון ותמונות מהחגיגות.

תודה לצלם דודי חן על הצילומים ששלח לנו מהחגיגות בגינות הדר

הכי חשוב: מרגש היה לראות את מיטב תושבי כפר יונה ובעיקר את הילדים הרבים חוגגים וטועמים את מתיקות התורה. כפר יונה במיטבה!!

צילום תמונות: רון שלום (R) כל הזכויות שמורות

צילום וידאו: רון שלום (R) כל הזכויות שמורות

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
4
2
אין על תושבי הכפר
אביבה דואני | 12:18   03.10.18
1
תושבי כפר יונה מיוחדים
עדינה אלבז | 13:23   02.10.18