יום שבת, 25 במאי 2019, כ' אייר ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5407068

חינוך ונוער במה קורא נט

חינוך,נוער,חינוך בכפר יונה,חינוך ונוער

ביה"ס 'בר אילן' מכפר יונה: תחרות כתיבה

המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך עורך תחרויות כתיבה. הלל בצלאל סופר ולירון שוויצר זכו לציון לשבח על הסיפורים שכתבו

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רון שלום

רכז המערכת במגזין מה קורא בכפר, מה קורא נט צלם עורך ומפיק

מאת: רון שלום

שבחים לתלמידי ביה"ס בר אילן על כתיבה יפה

תלמידי ביה"ס 'בר אילן' מכפר יונה השתתפו בשבוע שעבר בתחרות הכתיבה של המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך. 
התלמיד הלל בצלאל סופר מכיתה ד' והתלמידה לירון שוויצר מכיתה ה' זכו בציון לשבח על  הסיפורים שכתבו.

חגית גלעם מנהלת בית חינוך בר אילן: -"אנו בבית החינוך 'בר אילן' בכפר יונה, רואים חשיבות רבה פיתוח  ארבע מיומנויית השפה קריאה כתיבה דיבור והאזנה  בקרב התלמידים.
כל התלמידים כותבים סיפורים. בבית החינוך נערכה תחרות כתיבה ובכל שיכבה נבחרו שני סיפורים זוכים, שנשלחו לתחרות הכתיבה הארצית.  בתרות הכתיבה  הארצית של  המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך השתתפו כ-5000 כותבים  מרחבי הארץ. 
לגמר עלו כ-500 סיפורים, מתוכם נבחרו כ20 סיפורים זוכים, לפי שכבות גיל.
אנו גאים  מאוד בכותבים הצעירים  ומאחלים להם המשך כתיבה פורייה ומוצלחת".


תחרות הכותבים הצעירים של המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך מיועדת לתלמידים מכיתות ג'-ו' ומתקיימת מדי שנה. בשלב הראשון כותבים אלפי ילדים מרחבי הארץ סיפור קצר פרי דמיונם, כחלק מהתכנית הייחודית לכישורי שפה שמפעיל המרכז בבתי הספר. הסיפורים נבדקים על ידי צוות מקצועי של בית הספר והילדים שסיפוריהם הגיעו למקומות הראשונים בתחרויות הבית ספריות התמודדו בשלב הגמר. באירוע מרשים שהתקיים במרכז דוהל בתל אביב בהנחיית כוכב הילדים טל מוסרי, בהשתתפות מאות כותבים צעירים, ראשי המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך, שותפים ואנשי חינוך מובילים הוענקו על הבמה תעודות לזוכים. באירוע הוענק פרס חיים לסופר והסאטיריקן אפרים סידון.

דן פוטרמן מנכ"ל המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך: -"תחרות הכותבים הינה אחת מנקודות השיא במסגרת התכנית לכישורי שפה שאנו מפעילים בבתי הספר, והיא מאפשרת לילדים למצות את מלוא הפוטנציאל הטמון בהם, ולהגיע לרמה של כתיבת סיפורים מרגשים. אני מברך את התלמידים שזכו במקומות הראשונים, תוצר של התהליך שאנחנו עוברים יחד עם בתי ספר והצוות החינוכי, המהווה הוכחה שפיתוח מצוינות חינוכית והשקעה בכישורי שפה מחזקים גם את הביטחון של התלמידים וגם את היכולת שלהם להצליח ולהצטיין".

המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך מפעיל תכנית לפיתוח כישורי שפה ולמצוינות בחינוך בעשרות בתי ספר ברחבי הארץ, ובמסגרתה משתנה כל שיטת ההוראה בכיתות וניתן דגש מיוחד על יחס אישי לכל תלמיד וחיזוק לכישורי השפה (קריאה, כתיבה ודיבור) ככלי לשיפור ההישגים בכל מקצועות הלימוד, ויחד עם הצוות החינוכי בבית הספר מגיעים התלמידים להישגים משמעותיים.

צילום באדיבות בית חינוך 'בר אילן'

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: