יום שבת, 23 במרץ 2019, ט"ז אדר ב' ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5407068

חינוך ונוער במה קורא נט

חינוך,נוער,חינוך בכפר יונה,חינוך ונוער

חיוך של אושר מנצח מגבלה גדולה

יאיר מאור בן 15 וחצי, תושב כפר יונה ותלמיד כיתה י' בבית הספר אורט יד ליבוביץ' בנתניה, מתנדב בשנה האחרונה בעמותת "עת לעשות"

פורסם בתאריך:


"עת לעשות" פועלת למען ילדים בגילאי שנתיים עד 18, בעלי צרכים מיוחדים  ומחלות קשות: שיתוק מוחין, אוטיזם, תסמונת דאון, תסמונת אנגלמן ותסמונות נוספות.
יאיר בחר להתנדב בעמותת "עת לעשות" במסגרת פרוייקט מחוייבות אישית לתלמידי כיתות י',  הוא מספר שלא זו היתה הסיבה היחידה להתנדבות בעמותה: "מייסד העמותה, הרב יוסף מונק, היה מורה בבית ספרי הקודם בכיתות ז' וח' ולאחר מכן, מחנך הכיתה שלי בט'. דרכו התוודעתי לעמותה, לטוב שעושים המתנדבים, לעזרה שהם נותנים וזה גרם לי לרצות ולהיות חלק מהטוב הזה."
הרב יוסף מונק הוא בעצמו אב לבועז החולה ב-CP  - שיתוק מוחין, ומתוך היכרותו האישית עם המשפחות לילדים בעלי צרכים מיוחדים ייסד את עמותת "עת לעשות" בשנת 2006. העמותה מפעילה לאורך השנה מגוון רב של חונכויות ופעילויות חברה, פנאי ונופש לילדים המיוחדים ובני משפחותיהם. בכל פעילות, מלווים את הילדים המיוחדים מתנדבים בני נוער אשר עברו הדרכה והכשרה מקצועית בעמותה ומשמשים חונכים אישיים לכל ילד וילד. "בתוכנית החונכויות, מוצמד לילד המיוחד מתנדב המגיע לביתו ומארח לו חברה, משחק איתו, ועושה איתו איזו פעילות שהוא בוחר. אם ההורים מסכימים, אפשר גם לצאת ביחד לסרט או למקום אחר, אפילו סתם לגלידה. העמותה גם מפעילה פעם בשבוע ארבע משחקיות שאליהן מגיעים הילדים ונהנים מהפעלות, ממשחקים שונים, ספורט ויצירה והם זוכים לאחר-צהריים מהנה ומלא פעילויות. העמותה גם לוקחת את הילדים ליציאות ומארגנת טיולים למתנדבים ולילדים המוגבלים."

"פעילות העמותה חשובה בעיניי משום שהיא נותנת המון לילדים, להורים ולמתנדב עצמו. אלה ילדים שקשה להם וההורים לא יכולים להיות איתם. אתה גם עוזר להורים ונותן להם זמן פנוי לכמה שעות לעשות כרצונם וגם מארח לילד חברה ומשמח אותו בכך שאתה נותן לו חבר או "אח גדול". כשאתה מתנדב במסגרות כאלה אתה פוגש אנשים חדשים, מעניינים ונחמדים, ויוצר איתם קשרים שלא היו נוצרים ללא הגעתך אליהן."

לא רק הילד המיוחד ומשפחתו יוצאים נשכרים מההתנדבות. גם יאיר מרוויח:"ההתנדבות מלמדת אותי להיות אחראי. זה כבר לא רק לגבי, יש ילד שאני צריך להיות אחראי עליו. אני ממליץ לכל מי שיש לו את הזמן והרצון להגיע ולהתנדב בעמותה."

יאיר משמש חונך אישי ומלווה לנער בן 13, אוטיסט הלומד בחינוך המיוחד ומתגורר בנתניה. "כשאני מגיע אליו אנחנו בדרך כלל הולכים לספריה ומשחקים ביחד במחשב, לפעמים אני קורא לו ספר אחד או שניים. לקראת מבחנים אני עוזר לו ללמוד בעיקר באנגלית ובמתמטיקה. גם נשארנו בבית שלו ושיחקנו משחקי קופסא. ביני לבין המשפחה יש קשר של ידידות. ההתנדבות מעניקה לילד שמחה. כל פעם שאני מגיע, אני רואה חיוך רחב ושמחה על פניו וזה כל מה שאני צריך."

עמותת "עת לעשות" זכתה על פועלה בפרסים רבים ביניהם: מגן שר הרווחה, אות ראש עיריית נתניה, אות הפעיל המצטיין ועוד. העמותה מגייסת בימים אלו תרומות לפעילויות הקיץ לילדים המיוחדים: מחנות קיץ הכוללים לינה וקייטנת קיץ יומית. הנכם מוזמנים להתרשם מפעילות העמותה ולתרום באתר האינטרנט www.etlaasot.org.il  ולהיות חברים שלנו בפייסבוק: עת לעשות - הדף הרשמי.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: