יום שלישי, 25 ביוני 2019, כ"ב סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5407068

חינוך ונוער במה קורא נט

חינוך,נוער,חינוך בכפר יונה,חינוך ונוער

תחילתה של מסורת: אבות ובנים בכפר יונה

זו כבר שנה שנייה שהמיזם בהובלת 'עיר ללא אלימות' פועל בשיתוף עירית כפר יונה. 140 התושבים הורים וילדיהם המשתתפים מרוויחים חוויה מיוחדת

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רון שלום

רכז המערכת במגזין מה קורא בכפר, מה קורא נט צלם עורך ומפיק

מאת: רון שלום

תחילתה של מסורת: "אבות ובנים" בכפר יונה כבר שנה שנייה

בהובלת עיר ללא אלימות, זו כבר שנה שנייה - מתחילה מסורת בכפר יונה:  140 משתתפים בתכנית "אבות ובנים" בכפר יונה בשיתוף אגף החינוך לשרותים חברתיים של עיריית כפר יונה בסיוע ליויי סטודנטים מהמכללה האקדמית רופין.

ויקי גלאם, מנהל תכנית עיר ללא אלימות בכפר יונה: "מטרת התכנית נועדה כדי לחזק את הקשר והתקשורת בין אבות לבנים בגיל ההתבגרות, וליצור עבורם מפגש משמעותי משותף להעמקת הקשר ביניהם באמצעות פעילות ספורטיבית קבוצתית, משחק כדורגל. הקבוצה מהווה מרחב שבו יכולים האבות והבנים ליהנות מחוויה משותפת של פעילות חינוכית ספורטיבית ומאפשרת להם לחזק את תחושת השייכות, את הקשר ואת החיבור ביניהם".

המפגשים מתקיימים אחת לשבוע בשעות אחה"צ במגרש בתי הספר השונים ובליווי סטודנטים וצוות מאמנים מקצועי. בנוסף לאימון וכחלק מהתכנית, יתקיימו מפגשי גיבוש ויציאות חיצוניות.

שי בוחבוט אב לילד בכפר יונה: "-כשהגעתי למפגש בפעם הראשונה חשבתי שאלמד יחד עם הילד כדורגל. תחרות. לכבוש. ניצחון. לשמחתי טעיתי!! להפתעתי הסתבר לי שההגעה היא למען חוויה. לשחק ולא בהכרח לנצח. הדגש שהמאמן ליאור נותן זה שהעיקר הוא לא ללמוד כדורגל כדי לשחק טוב יותר או לנצח, אלא כדי להרוויח אלמנטים אחרים. המאמן בתכנית זו, שם דגש על עבודת צוות, פירגון, לתת לילדים ביטחון, לאו דווקא בצד התחרותי. הילד שלי מרוויח חוויה נפלאה, ביטחון עצמי וכולנו הרווחנו זמן איכות הורה וילד. מאוד מרגש אותי כאב וכתושב שהעיר פועלת למניעת אלימות. טוב לנו כקהילה. טוב לי כאב ולילד חוויה של גיבוש עם הקהילה ועם הזולת".

 

בעקבות הצלחה של השנה שעברה, הורחבה הפעילות לבתי ספר נוספים בעיר: עמל, הדר, בר-אילן ורימון, בהם גם התקיימו מפגשי החשיפה עם ההורים, הילדים והמאמנים.

זה המקום להודות לצוות תכנית עיר ללא אלימות ובכללם המאמנים, לאגף החינוך ואגף הרווחה בעירייה, לצוותים החינוכיים בבתי הספר על שיתוף הפעולה, לאימהות שבלעדיהן כל זה לא היה קורה, לרן ארביב מההתאחדות לספורט מבוגרים ולאלי קושניר, למכללה האקדמית רופין ולסטודנטים היקרים על הנחיית הקבוצות והליווי האקדמי המקצועי, להנהגות ההורים על שיתוף הפעולה ולילדים המקסימים על ההירתמות וההשתתפות בפרויקט חשוב זה.

צילום תמונות: באדיבות חן קאופמן

 ובאדיבות דוברות עירית כפר יונה

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: