יום שבת, 06 ביוני 2020, י"ד סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5407068

ספורט במה קורא נט

ספורט בכפר יונה והשרון

כדורגל בשרון: אליפות בסטייל

היסטוריה: ללא מגרש ביתי. עם לב ענק וגב של ההנהלה, חבורת שחקנים מלוכדת ומאמן מקצוען הובילו את הפועל קלנסווה לאליפות. האם זה יספיק לליגה ב'?

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רון שלום

רכז המערכת במגזין מה קורא בכפר, מה קורא נט צלם עורך ומפיק

מאת: רון שלום

הפועל קלנסווה מציגה: אליפות בסטייל

בלי מגרש ביתי למשחקים ולאימונים, הוכיחו קברניטי הפועל קלנסווה שאפשר לעשות המון אם מחברים את הדברים נכון. לב ענק של הנהלה, תלכיד נפלא של שחקנים, צוות מקצועי עם מאמן ברמה גבוהה מאוד בדמותו של ליאור בן שושן, עשו את ההבדל בין הפועל קלנסווה של העשור האחרון להפועל קלנסווה של העונה. הם נתנו את הטון מתחילת העונה וככל שהעונה התקדמה היה ברור יותר ויותר כי היא מעל לליגה ולא היה ספק לרגע מי תהיה האלופה בסיום העונה. האם זה יספיק לליגה ב?

צפו בגלריית התמונות:

כנגד כל הסיכויים ובלי מגרש ביתי. מתחילת העונה הפגינו חניכיו של ליאור בן שושן עליונות על הליגה. 25 ניצחונות והפסד אחד (טכני) בעונה שלמה עם 95 שערי זכות - אומרים הכל

בכניסה למגרש הכדורגל בטירה קידמו את פניי שני הקפטנים פיראס מתאני (שחקן וחבר הנהלה) ויוסף אבו ראס. בקלנסווה, עיר בת 23,000 תושבים אין מגרש כדורגל אז מתאמנים ומשחקים את משחקי הבית בערים השכנות: טירה וכפר ברא בהתאמה.

עוד בחדר ההלבשה לפני האימון המסכם ניכרת האווירה החמה המיוחדת. שחקנים מקומיים ושחקני 'רכש'. בקבוצה מככבים שחקנים מקומיים ערבים ושחקני 'רכש' יהודים. את הקבוצה מאמן ליאור בן שושן. תן כדור לאנשים ממוצא ורקע שונה ותראה איך אפשר לרקום שילוב מנצח. כולם חברים. אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד. וזו לא קלישאה. האימון מתבצע בקצב גבוה. תרגילים מורכבים להם נדרשים כישורים ויכולות ברמה של ליגה לאומית. הקבוצה עדיין בליגה ג'. חזק במקום הראשון והיעד: עלייה לליגה ב' בסיום העונה.

פיראס מתאני (34): -"כשחקן וותיק התאמנתי תחת הרבה מאמנים. חשוב לי לציין שהשחקנים מעלים את הרמה שלהם הרבה מאוד בזכות המאמן שמכוון אותנו ומתקן ומכין אותנו הכי טוב לכל משחק בדרך אל הייעד שהוא ברור לכולם: לעלות ליגה. במקביל ליאור בן שושן גם מקדם נוער שזה מאוד חשוב לעתיד של המועדון. קשה מאוד להתאמן ולשחק את משחקי הבית מחוץ לקלנסווה. בעונה הבאה ללא מגרש ביתי יהיה לנו קשה מאוד לשרוד".

מלך השערים ננו ועקנין (28): -"יש כאן בקלנסווה אווירה מצוינת, כולם משפחה אחת. שיחקתי בקבוצות אחרות ולא נתקלתי בתלכיד בעוצמה כזאת".

המאמן ליאור בן שושן: -"בכל משחק, לפני השריקה אנו מתרכזים יחד, כל השחקנים והצוות. ללא הבדל דת, גזע וללא פוליטיקה נושאים תפילה קצרה בערבית ובעברית להצלחה במשחק. כבוד הדדי, סמל לדו-קיום ומראה את העוצמה של הכח שבאחדותנו".

חודשיים אינטנסיביים חלפו מאז אותו אימון. הפועל קלנסווה ניצחה את כל המשחקים עד סוף העונה ועלתה בסטייל כשהבטיחה את האליפות (ראשונה בארץ) 6 מחזורים לסיום עם 19 נק' הפרש ממקום שני! הישג אדיר ומיוחד. קלסווה כבשה הכי הרבה (95 שערים), ספגה הכי מעט (13) מקום ראשון בארץ באחוזי הצלחה: 96.15%. מלך השערים של הקבוצה ושל ליגה ג' שרון: ננו ועקנין עם 32 שערי ליגה ושער אחד בגביע.

ליאור בן שושן ברכות על האליפות. מה המטרות והיכן נראה את ליאור בשנה הבאה?

-"ברוך ה׳, פנו אלי לא מעט קבוצות מהליגות השונות לאחר ההישג המרשים עם קלנסווה. הודעתי שאני קודם כל,רוצה לכבד ולשבת עם קלנסווה ורק לאחר מכן אחליט. חשוב לי לציין כי, עם כל ההישג הנפלא, עברתי פה עונה לא קלה: גם להחזיק קבוצה שבניתי מאפס, ללא מגרש לאימונים ולמשחקים ולהתאמן בשעות מאוחרות, רוב הזמן ללא מגרש שלם ובנוסף, גם לעשות המון דברים מעבר למאמן כדורגל כדי שהקבוצה תצליח ושהכל יתפקד כמו שצריך. חבל שעדיין יש בעיות כלכליות שבעקבותיהן עדיין לא שולמו כל הכספים המגיעים לכל מי שהיה שותף במסע הקסום הזה ואני לא רואה איך כל זה משתנה בעונה הבאה ולא חושב שנוכל לשמור על הסגל הזה והכל עלול להתפרק. כמו שזה נראה כרגע, קשה לי לראות את עצמי ממשיך בקלנסווה שאפילו עדיין לא מצאו את הזמן לשבת איתי כדי שנחליט לכאן או לכאן ומבחינתי, אמשיך לאמן רק במקום מסודר עם מטרות רציניות ככה שכל האופציות פתוחות מבחינתי ובכל מקרה אני מודה לקלנסווה על התקופה המוצלחת ביחד גם אם לא נמשיך ביחד ומאחל להם המון בהצלחה".

בסיום העונה התארחתי בלשכת ראש עיריית קלנסווה מר עבד אלבאסט חאמרה.

  • ברכות על העלייה ההיסטורית לליגה ב'. מה מתוכנן לעונה הבאה?

-"עם האוכל בא התיאבון. בימים הקרובים אשב עם הנהלת הקבוצה ואבדוק איתם תכנית עבודה. אסייע להם ככל האפשר, כמובן בהתאם לרצינותם. העונה סייעתי לקבוצה וגם הבאתי קבלנים כספונסרים לתחילת העונה ובהמשך לכל העונה. נעמיד תקציב של כ-300 אלף ₪ לעונה הקרובה ונסייע לגייס ספונסרים".

  • בליגה ב' ללא מגרש בית לאימונים ומשחקים יהיה קשה לשרוד. כיצד תתמודדו?

-"ראשית, יש בקלנסווה שני מגרשים, אמנם לא תקניים אבל בהחלט ניתן להתאמן עליהם. בקלנסווה שהיא גם עיר ענייה (בקושי 40% גבייה) אין אדמות מנהל פנוי ולכן זו בעיה למצוא ולהקים מגרש תקני ראוי למשחק. פניתי לכל מי שאפשר במוסדות המדינה, אך ללא הצלחה. אפעל באופן אישי ובמידי למציאת פתרון למגרש תקני, גם אם נצטרך לשכור שטח. אופציה ראשונה שעל הפרק: שטח אופטימלי קיים בצמוד לבית העלמין המקומי ואולי נצליח להתאימו".

      -     האם מתוכננים שינויים פרסונליים בהנהלה, בצוות האימון ובסגל?

-"לא מתערב בצד המקצועי. עם זאת ועל פי ניסיוני, הרכב מנצח לא מחליפים. צריך לעשות התאמות. הצוות המקצועי ושלד השחקנים הוכיח את עצמו ומגובש. ניווט נכון וחיזוק יכול להעמיד אותנו בצמרת הליגה גם בעונה הקרובה".

  • האם יש זכות קיום למועדון כדורגל ללא מחלקת נוער?

-"מחלקת הנוער זה העתיד. זהו הבסיס לחינוך מעבר לחינוך החובה. בקלנסווה יש 50 גני ילדים. 5 בתי ספר יסודיים. 2 חט"ב. 4 בתי ספר תיכוניים. הפעילות של הילדים והנוער במסגרות מסודרות יצקו תוכן ומטרות בחייהם ויכווינו אותם להישגים מעבר לספורט בד בבד עם מניעת אלימות והפחתת הפשיעה למינימום".

לסיכום שאלתי את שוער הקבוצה וחבר ההנהלה מוחמד נאטור (טולדו):

- איך אתה מסכם את העונה?

-"עונה קשה מאוד. מאוד הפריע לנו שאין בקלנסווה מגרש ביתי להתאמן ולשחק. זה בסיס מינימלי. בית זה כח לכל קבוצה. אבל כשאתה מציב מטרה ובסוף העונה משיג אותה זה הופך את העונה הקשה לקלה ומתוקה. ברוך השם השגנו המטרה – ליגה ב' ועכשיו השמים הם הגבול".

- טולדו פורש בעונת שיא ועובר להיות בתפקיד ניהולי?

- "עם הניסיון הרב שלי יש לי עוד 3-4 שנים לעמוד בשער".

- מה התכניות והמטרות הלאה?

- "יש לנו תכניות לכמה שנים טובות בכדי להעשיר את הכדורגל בעיר קלנסווה ולהיות מודל לחיקוי לכל קבוצה שרוצה להצליח ולהרחיק את הנוער מאלימות וסמים. נשקיע בבי"ס לכדורגל, מחלקות ספורט ונפעל להתנהל כקבוצה מקצועית בכל הפרמטרים. יש תכנית כלכלית למימון את הקבוצה. אחד התומכים זה בי"ס לכדורגל וגם אנשי עסקים וספונסרים שנגייס. אנו מצפים לתמיכה עיריית קלנסווה".

     -      משיחות עם שחקנים הבנתי שחייבים להם שכר וכן טרם שולמו מענקי עלייה. הגרעון עומד על כ-150 אלף ₪. מה הפתרון? ואיך תפתחו את העונה הבאה?

-"חלק גדול קיבלו משכורת אחרונה ואני מאמין שאחרי חודש הרמדאן נשב עם השאר ונשלם להם. אנו מועדון שהתחיל להתנהל מקצועית וגם ימשיך כך. הפועל קלנסווה זה נכס לכל שחקן שיתמזל מזלו וישחק בה. בעזרת השם בעונה הקרובה בליגה ב' תהיה לנו קבוצה חזקה".

בינתיים, עדיין לא שולמו לשחקנים, לצוות הניהולי והמקצועי את כל המשכורות ומענקי עלייה. תכניות אב רציניות ומקצועיות לשנים הבאות – אין.

בקלנסווה חייבים לעשות המון שיעורי בית, לשלם את חובות העונה היפה, למקצע את הניהול והארגון באמת ולא רק מילים יפות ותכניות שנמצאות בינתיים רק בראש ובפה. אחרת, הכדורגל והפועל קלנסווה תתאדה כי בינתיים הכל רק באוויר.

צילום רון שלום (R) כל הזכויות שמורות

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: