יום שבת, 27 בפברואר 2021, ט"ו אדר ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5407068

נדל"ן במה קורא נט

נדלן

כפר יונה: 2,000 יחידות דיור בשרון החל מ- 1.6 מיליון שקל בתוך שנה וחצי

בזמן שברוב המוחלט של הפרויקטים בתכנית מחיר למשתכן טרם הוגשה בקשה להיתר בנייה, כשכמעט כל רשות מקומית מתנגדת להצפה המתוכננת בכמות הדירות בגבולותיה, כשזוגות צעירים שלא זכו לא יודעים איך יימצאו פתרון לרכישת דירה ואלו שכן זכו נמצאים בערפל – כפר יונה מציגה את הפתרון שלה לזוגות צעירים שרוצים להתגורר במרכז הארץ -  2,000 יחידות דיור בשרון מוכנות לאכלוס בעוד כשנה וחצי במחיר החל מ- 1.6 מיליון שקל לדירות 4 חדרים.

פורסם בתאריך:


אחרי 5 שנים בהן האט בהתחלות הבנייה בכפר יונה, כך עולה מנתוני הלמ"ס, מקימות בימים אלו חברות הנדל"ן הגדולות כמו אפריקה ישראל, שיכון ובינוי, אשדר, לוינשטין ורם אדרת את שכונת שרונה, שכונת המגורים החדשה בדרום-מזרח היישוב. השכונה צפויה לכלול כ- 2,000 יחידות דיור שחלקן יתאכלסו כבר בשנת 2018 וכוללות בניה רוויה וצמודת קרקע, מבני ציבור ומסחר, ריאות ירוקות, קאנטרי קלאב ועוד.

 

מבחינת מחירי הנדל"ן ובהשוואה לערים הסמוכות בשרון, מחירי יחידות הדיור הנבנות ומשווקות בימים אלו בשכונת שרונה אטרקטיביים מאוד. סקר מחירים בקרב החברות הנדל"ן הבונות באזור מגלה, כי המחירים בשכונה נעים בין 1.39 מיליון שקל לדירות 3 חדרים ועד לכ- 1.8 מיליון שקל בממוצע לדירות 5 חדרים. בהשוואה לערים הסמוכות מדובר במחירים נמוכים משמעותית ויכולים להוות אלטרנטיבה לזוגות שלא רוצים להמתין לתכנית מחיר למשתכן.

 

מנתוני רשות המסים עולה, כי בשכונת קריית השרון בנתניה הנמצאת במרחק של 9 ק"מ בלבד, דירות 4 חדרים יד שנייה נמכרות במחיר ממוצע של כ- 1.85 מיליון שקל, כ- 250 אלף שקל יותר בהשוואה לאלו שבשכונת שרונה. דירות 5 חדרים יד שנייה נמכרות במחיר של 2.2 מיליון שקל, מדובר בפער של 400 אלף שקל.

 

הביקושים להתגורר בשכונה מגיעים גם מתושבים בערים סמוכות בשרון כמו כפר סבא ורעננה אשר המחירים בהן עלו משמעותית בשנים האחרונות. על פי נתוני רשות המסים, מחיר דירת 4 חדרים יד שנייה בכפר סבא עומד כיום על 1.9 מיליון שקל בממוצע ומחיר דירת 4 חדרים חדשה כבר חוצה את ה- 2 מיליון שקל.  כשמדובר בדירות 5 חדרים בעיר המחירים נוסקים לכ- 2.5 מיליון שקלים, מחיר הגבוה בשיעור של כ- 40% מזה המוצע כיום בשכונת שרונה. ברעננה המרוחקת בכ-20 ק"מ בלבד, מחירי הדירות כבר מזנקים לפער של יותר ממיליון שקלים כשמדובר בדירות 5 חדרים חדשות. 

 

תמיר לולו מנהל מכירות אזורי, מחברת אפריקה ישראל המקימה בשכונה את סביוני השרון  כ- 388 יחידות דיור חדשות מציין כי  "בשכונת שרונה צפויים להתגורר כ-7,000 תושבים, והיא עתידה למשוך בעיקר משפחות צעירות בחתך סוציו-אקונומי גבוה מאזור השרון וגוש דן. עיקר הרוכשים בשכונה החדשה הם זוגות צעירים למשפחות שגדלו באזור השרון. חלקם  זכאים לתכנית מחיר למשתכן אבל מצד אחד הם לא רוצים להמתין שנים עד לקבלת הדירה החדשה ומצד שני הם לא רוצים לזכות בהגרלה בדירות הנמצאות בפריפריה. הם מגיעים מהערים כמו רעננה, כפר סבא, הרצליה ונתניה. הם רוצים להישאר קרוב למשפחה שלהם, למקום בו הם גדלו, לחברים. בהשוואה לערים הסמוכות בשרון שכונת שרונה בהחלט נותנת להם אלטרנטיבה הגיונית כמקום לרכוש  בו את דירתם החדשה".

 

חברות הנדל"ן הבונות בשכונה מדווחות כי שיעור הזוגות הצעירים שרכשו בשכונה משמעותי מאוד ומגיע לכ- 70% בקרב כללה רוכשים באזור. מהם בין 20% ל- 50% הם זוגות צעירים זכאיים שבחרו לא להמתין עוד לתכנית מחיר למשתכן.

"הזוגות הצעירים חוששים  להמתין למכרזי מחיר למשתכן. הם מבינים שהם יכולים לרכוש דירה חדשה במחירים סבירים ודומים למחירי מחיר למשתכן   בקרקעות ששווקו לפני למעלה משנתיים בשכונות שהבנייה בהן כבר החלה והאיכלוסים קרובים, גם אלו של מבני הציבור. מדובר בקרקעות בשכונות חדשות מתפתחות שרק ישביחו את עצמן ככל שיחלפו השנים, היות ומדובר בשכונה הכוללת את כל השירותים הקהילתיים הנדרשים. מדובר בשכונה מתוכננת עד הפרט האחרון ,  עם קרבי לצירי תנועה מרכזיים כמו כביש 4, כביש 6 ולכן יש היענות של היזמים הגדולים וגם של זוגות צעירים ומשפחות משפרות דיור", מסבירה דורית סדן סמנכ"ל השיווק של שיכון ובינוי נדל"ן המקימה בשכונת שרונה 108 יחידות דיור חדשות ב 3 מבנים .

 

ממחקר של מתכנן הערים אלון גרינברג מחברת סביבות מגורים  עולה כי לכפר יונה תכנית מתאר כוללנית חדשה, אשר אושרה בחודש יוני במועצת העיר, ומתווה את אופייה ודרכה לשנים הבאות. התכנית כוללת תוספת של כמיליון מ"ר של שטחי מסחר ותעסוקה אשר יחזקו את הבסיס הכלכלי של העיר ויגדילו את הכנסות העירייה. העבודה על התוכנית מלווה בתהליך של שיתוף הציבור בתכנון. בכפר יונה היצע מגוון של שירותים קהילתיים ומערכת חינוך איכותית. את העיר מקיף מרחב כפרי וחקלאי, והיא טובלת בנכסי טבע ונוף. צביונה של העיר ייחודי והיא מתפקדת כיישוב סמי-עירוני: בעלת סממנים כפריים, לצד שירותים עירוניים מפותחים. במרכז היישוב מרכיב בולט של צמודי קרקע, המייצגים כיום כמחצית מיחידות הדיור.

 

בשנים האחרונות לאחר שמינהל מקרקעי ישראל קידם בה שיווקי קרקע אינטנסיביים למאות בתים צמודי קרקע ולמאות דירות בבנייה רוויה, החלה כפר יונה, שהפכה לעיר רק בשנת 2014, להתפתח משמעותית החל מהעלייה בהתחלות הבנייה, דרך הגדלת שירותיה הקהילתיים ועד מערכת חינוך איכותית. תנופת הפיתוח המואצת צפויה להביא להגדלה משמעותית של גודל האוכלוסייה במקום ולמקם אותה כאחת מהערים המבטיחות בשרון.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
נדלן בכפר
אוסנת תרם | 13:32   07.07.18