יום ראשון, 17 בינואר 2021, ד' שבט ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5407068

נדל"ן במה קורא נט

נדלן

נדל"ן עכשיו: כמה באמת שווה הנכס שלכם

פנינו לאחד מיועצי הנדל"ן המובילים באזור השרון ושאלנו. התשובות בכתבה: המון דברים שכדאי לדעת

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רון שלום

רכז המערכת במגזין מה קורא בכפר, מה קורא נט צלם עורך ומפיק

מאת: רון שלום

כמה באמת הנכס שלכם שווה /טור נדל"ן

אז מה באמת מחיר הבית שלי?

חשוב לדעת שהמחיר של דירה/בית/מגרש אינו מופיע במחירון לוי יצחק ואין נכס שדומה בדיוק למשנהו ולכן המחיר תלוי בהרבה פרמטרים כגון: מיקום, חשיפה לרעש, שכנים, פוטנציאל, אפשרות בניה, מחירים מבוקשים באזור, מחירים שנמכרים בפועל ועוד. אז פנינו לאחד מיועצי הנדל"ן המובילים באזור השרון והנה מספר דברים שכדאי לדעת.

מרדכי רפאל יועץ נדל"ן: "המחיר אותו תפרסם את ביתך למכירה יהיה בעל משמעות חשובה לך ולרוכש. קשה מאוד לדעת מהו מחירו האמיתי של נכס. מצד אחד, מחיר נמוך מידי יכול להביא למכירה מהירה של הנכס אבל תוך הפסד מצד המוכר, מחיר נמוך מאוד אף יכול לגרום למתעניין לחשוד שאולי משהו לא בסדר עם הנכס. מצד שני, מחיר גבוה יכול להבריח קונים. אפילו אם בעל הנכס יודע שהוא מוכן לרדת במחיר, ייתכן והמתעניין לא ייקח זאת בחשבון ושני הצדדים לעולם לא יגיעו למשא ומתן ראשוני. המחיר הנכון הנו המחיר שניתן למכור את הנכס בזמן סביר ושתהליך המשא ומתן מתנהל סביב אזור ה-5% מהמחיר המבוקש.

בכדי להגיע להחלטה בשאלה החשובה של מהו למעשה המחיר הנכון לפרסם את הבית מומלץ לבדוק בכמה מקורות ולא להסתפק במקור אחד בלבד. ראשית, חשוב מאוד להתייחס למחירים בשטח ולא למחירי תחושה או מודעות דומות ביד 2 במחירים לא ריאליים. לעתים חברים או קרובי משפחה ישפיעו על החלטת המחיר בגלל קרבתם ודאגתם אך אין זו דעה מספקת לביסוס מחיר. במצב זה נכס עלול להיות משווק במחיר גבוה מידי ולא להימכר זמן רב ולסבול מזילות נכס (מצב בו הנכס יסבול מתדמית נמוכה כתוצאה מהימצאות "על המדף" זמן ממושך מדי) וכן להיפך – מצב בו הנכס נמכר במחיר נמוך מדי וישנה הרגשה של פספוס. 

מומלץ להתייעץ עם מתווכי נדל"ן מקומיים ולבקש הערכת מחיר נכס. כדאי מאוד להזמין כמה סוכנים בכדי לקבל מספר הערכות וחשוב לשאול ולברר על סמך מה ניתן מחיר זה ואלו נכסים אחרים הם מכרו באזור.

כמו כן חשוב לדעת שישנם פרמטרים נוספים שמשפיעים על המחיר כגון: תנאי תשלום, זמן פינוי, ובמקרה של דירה מושכרת מי מקבל את השכירות, במקרים רבים ניתן להגיע לכדי עסקה למרות אי הסכמה במחיר דרך פרמטרים אלו.

אינה דומה עסקה עם שנה וחצי פינוי לבין פינוי מיידי ובטח בתנאי תשלום איך מתקבל הכסף ולמי עוברת השכירות וממתי. 

בזמן תהליך התמחור כדאי מאוד לחשוב בצורה כוללת ולא להגיד "אני טיפוס שונה, זה המחיר האחרון שלי ואותו אני אומר ללקוח" כיוון שרוב האנשים מצפים להוריד במחיר -

מה לעשות, כולנו ישראלים.

אשמח להגיע לפגישה ולתת לכם הערכה על מחיר הנכס שלכם בהתחשב במחירי נכסים דומים באזור".

מרדכי רפאל יועץ נדל"ן

טור זה הוא טור נדל"ן שיווקי

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: